آبرسانی به شهرک‌های مسکونی اردبیل ۲۰۰ میلیارد اعتبار نیاز دارد | اتاق خبر
کد خبر: 354951
تاریخ انتشار: 7 تیر 1395 - 16:35
مدیرعامل آبفای شهری استان اردبیل گفت: در حال حاضر برای آبرسانی به ۱۰ شهرک مسکونی در اردبیل نیازمند ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار هستیم.

اتاق خبر: علی خاک نژاد عصر یکشنبه در جلسه بررسی فرصت‌ها و تهدیدات آب و خاک اردبیل تصریح کرد: سال گذشته اعتبار اختصاصی به مرکز استان ۴۵ میلیارد ریال است که از این میزان نیز ۲۲ میلیارد ریال تخصیص یافت.

وی با تأکید به اینکه تخصیص اندک اعتبارات در وضعیتی است که ۱۰ شهرک مسکونی نیازمند آبرسانی است، اضافه کرد: کمبودها در سایر حوزه‌ها نیز مشاهده می‌شود.

به گفته مدیرعامل آبفای شهری استان در اجرای شبکه فاضلاب با وجود اینکه مصوب برنامه ۳۶۵ کیلومتر بود، ۵۳۵ کیلومتر اجرا شد و سال گذشته بعد از حذف اعتبار سه شهر اردبیل، پارس آباد و مشگین شهر از نمایندگان تخصیص اعتبار را درخواست کردیم.

خاک نژاد افزود: با وجود پیگیری نمایندگان پارس آباد و مشگین شهر هیچ پاسخی از سوی نمایندگان اردبیل دریافت نشد و این در حالی است که شبکه فاضلاب به لحاظ بهداشتی و محیطی اهمیت ویژه دارد.

وی پوشش فاضلاب کشوری را ۴۸.۵ درصد و پوشش فاضلاب استان را ۴۷.۱۵ درصد عنوان و اضافه کرد: به دلیل توسعه شهرها به اجرای ۴۵۰ کیلومتر دیگر نیز نیاز داریم.

مدیرعامل آبفای شهری استان برنامه این شرکت را اجرای سالانه ۳۰ کیلومتر شبکه فاضلاب دانست و افزود: لازم است برای تخصیص اعتبار سال آینده نمایندگان مساعدت داشته باشند.

منبع:مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید