سلاحهای ارسالی سیا و عربستان برای تروریست های سوریه در اردن به سرقت رفته است | اتاق خبر
کد خبر: 354997
تاریخ انتشار: 7 تیر 1395 - 22:27
سلاح هایی که سیا و عربستان سعودی به اردن می فرستادند تا در اختیار تروریست ها ی سوریه قرار گیردبه گفته یکی از مقامات آمریکا به طور نظام یافته توسط ماموران مخفی سازمان اطلاعات اردن دزدیده و در بازار سیاه فروخته شده است.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری رویترز از امان ، مقامات اف بی آی پس از ماه ها تحقیق در مورد یک حمله ، دریافته اند که برخی از سلاح های به سرقت رفته در تیراندازی ماه نوامبر که به کشته شدن دو امریکایی و زخمی شدن سه نفر دیگر در تاسیسات آموزش پلیس در امان انجامید ، مورد استفاده قرار گرفته اند.
دزدی اسلحه که تنها چند ماه پیش به دنبال شکایت های دولت های امریکا و عربستان متوقف شد برای نخستین بار پس از تحقیقات مشترک اولیه نیویورک تایمز و تلویزیون الحزیره گزارش شده است.
افسران اطلاعاتی اردن که بخشی از این طرح بودند در آمد زیادی از محل فروش سلاح به دست اوردند و کالاهای لوکس گران قیمت خریدند .
این دزدی و فروش مجدد سلاح از جمله مسلسل کلاشنیکف ،نارنجک انداز و خمپاره به سیلی از سلاح های جدید قابل دسترس در بازار سیاه منجر شده است.
ماموران تحقیق نمی دانند که این سلاح ها چه شده است ولی مجموعه ای از گروه های مختلف از حمله شبکه تبهکار و قبایل محلی اردن از بازارهای تسلیحاتی برای تقویت زرادخانه هایشان استفاده می کنند.
قاچاقچیان اسلحه نیز این سلاح ها را در بازارها می خرند تا به خارج از کشور حمل کنند.
نمایندگان سیا و اف بی آی از اظهار نظر در این زمینه خودداری کردند.
وزارت خارجه امریکا به طور مستقیم به این موضوع نپرداخته ولی یک سخنگو اظهار کرد : رابطه امریکا و اردن قوی و محکم باقی مانده است.

ایرنا

94110

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید