جنایات عربستان نشان دهنده اصرار بر کشتار یمنی هاست | اتاق خبر
کد خبر: 355001
تاریخ انتشار: 7 تیر 1395 - 22:36
استاندار لحج یمن:
احمد حمود جریب استاندار لحج یمن گفت: جنایات عربستان در حق اهالی بی گناه الصبیحه ،العقیبه در القبیطه ونجد ظمران همگی نشان دهنده اصرار مجرم بر رفتار جنایت آمیز خود در حق خاک ومردم یمن است.

اتاق خبر - به گزارش شبکه خبری المسیره ، استاندار لحج با صدور بیانیه ی مطبوعاتی اعلام کرد با افزایش حمله های هوایی عربستان وکشتار اهالی این استان ودیگر استان های یمن ما شاهد اقدام جدی وفعال بازدارنده ای در جلوگیری از تداوم تجاوز دشمن جهت حفظ باقیمانده جان ومال خود نبودیم.
وی به افزایش حمله های متجاوزان وموارد عدیده نقض آتش بس توسط عربستان از آوریل ( اردیبهشت) گذشته اشاره کرد.
استاندار استان لحج اظهار امیدواری کرد: سازمان های بشر دوستانه وامداد رسان نقش خود را در رصد ومجرم اعلام کردن عوامل جنایات علیه مردم ادامه دهند.
وی افزود: امیدواریم سازمان ملل در قطعنامه حذف موقت عربستان وائتلافش از فهرست سیاه ناقضان حقوق کودکان در یمن تجدید نظر کند.
این بیانیه همچنین خواستار همبستگی، پایداری ومقاومت بیشتر مردم یمن شد وآن را صخره سنگی دانست که منجر به شکست دشمن خواهد شد.
هواپیماهای عربستانی در روزهای گذشته منزل محمد جازم در نجد ضمران در منطقه القبیطه را بمباران وبر اثر آن چندین زن وکودک کشته وزخمی شدند.
هواپیماهای عربستان طی دو نوبت مناطق القبیطه وکرش در استان لحج را پس از بمباران منطقه ضمران در شهر القبیطه استان لحج مورد حمله قرار دادند.
عربستان با ائتلاف برخی کشورهای عربی منطقه و با همراهی آمریکا از ششم فروردین پارسال (1394) حملات گسترده ای را به یمن آغاز کرده است تا «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابی های یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تأمین می کنند، جلوگیری کند.
بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله صدها زن و کودک، شهید یا زخمی و ده ها هزار نفر نیز آواره شده اند و به تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور آسیب های جدی وارد شده است.

ایرنا

94110

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید