رونق کسب و کار با گشت و گذار در طبیعت! | اتاق خبر
کد خبر: 355058
تاریخ انتشار: 7 تیر 1395 - 14:37
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اعلام حمایت از اجرای طرح‌های بوم‌گردی و گردشگری روستایی، گفت: بهره‌گیری از اقلیم آب و هوایی مناطق مختلف کشور، برای ساکنان بومی و محلی آن فرصتهای شغلی پایدار و درآمدزایی بالایی ایجاد می‌کند.

اتاق خبر: اصغر نوراله‌زاده  اظهار کرد: از دو سال گذشته صددرصد حمایت مالی و سیاستهایی که برای تامین مالی طراحی کردیم همه در راستای اقتصاد مقاومتی و تقویت توان تولید داخلی بوده است و امسال نیز همان سیاست را دنبال می‌کنیم و همه حمایت مالی خود را در این مسیر قرار داده‌ایم.

وی افزود: اگر زیرساختهایی فراهم شود که پس از تحریم، گردشگران خارجی و داخلی از فرصتهای موجود درحوزه گردشگری و بوم‌گردی استفاده کنند فرصتهای کسب و کار بسیاری به وجود می‌آید.

نوراله‌زاده با بیان اینکه فرصتهای موجود در حوزه گردشگری منطبق با کسب و کارهای محلی و بومی کشور است، خاطرنشان کرد: گردشگران خارجی و داخلی از گردش در محل‌هایی که ویژگی بومی دارد استقبال می‌کنند.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در ادامه به تشریح انواع گردشگری در ایران پرداخت و گفت: در حال حاضر چهار نوع گردشگری مذهبی، تاریخی، درمانی ـ سلامت و بوم‌گردی یا طبیعت گردی در کشور داریم و تلاش کردیم تا بیشترین حمایت خود را روی بوم گردی که بیشترین اشتغالزایی را دارد قرار بدهیم.

نوراله‌زاده تصریح کرد: گردشگری بومی و روستایی با ساز و کارهای حمایتی صندوق بیشتر مطابقت دارد از این رو در نظر داریم با توجه به اینکه در فضای پساتحریم هستیم زمینه حضور بیشتر گردشگران را برای بازدید از اقلیم زیبای ایران فراهم کنیم.

وی ادامه داد:حمایتهای مربوط به حوزه درمان و سلامت، سرمایه بر است و از حیطه حمایت مالی ما خارج است چون باید هتل‌ها یا بیمارستانهایی ساخته شود که بتواند جوابگو باشد اما بوم‌گردی متناسب با طبیعت است. ممکن است مکانی دارای اقلیم بسیار مطلوب، دریا، کویر یا آبشار باشد و کسب و کارهای خردی که با سرمایه‌های اندک در این مناطق ایجاد می‌شود می‌تواند برای ساکنان بومی آن منطقه اشتغالزایی کند.

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید با بیان اینکه بوم‌گردی مانع از مهاجرت روستاییان و افراد محلی به کلان ‌شهرها می‌شود، متذکر شد: کسب و کارهای خرد و کوچکی که از محل بوم‌گردی در این مناطق به وجود می‌آید یک سلسله کسب و کارهای به هم پیوسته است که می‌تواند در کنارش صنایع دستی شکل بگیرد، غذای سنتی و سوغات آن منطقه را معرفی و عرضه کند و تمام این موارد برای بومیان آن نواحی فرصت اشتغال و درآمدزایی ایجاد می‌کند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: حمایت‌های صندوق کارآفرینی امید منجر به توسعه صنعت گردشگری و ایجاد فرصتهای کسب و کار برای افراد محلی و بومی شود.

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید