کمبود کشتارگاه صنعتی و صادرات؛ همه مشکلات تولید مرغ در ایلام | اتاق خبر
کد خبر: 355227
تاریخ انتشار: 8 تیر 1395 - 18:33
-ایلام با تولید ۵۰ هزار تن مرغ در سال به عنوان یکی از قطب های تولید گوشت سفید در کشور به شمار می رود اما با مشکلاتی نظیر کمبود کشتارگاه صنعتی و عدم برنامه ریزی برای صادرات مواجه است.

اتاق خبر: استان ایلام با جمعیت ۵۵۰ هزار نفری خود یکی از نقاط محروم کشور است که در آن واحدهای تولیدی بزرگ کمتر یافت می شود، طی سالهای اخیر طرحهای مختلفی برای توسعه کشاورزی به عنوان بزرگترین و مهمترین ظرفیت استان ایلام اجرایی شده که یکی از طرحها همین تولید گوشت مرغ بوده که باعث شده این استان یکی از قطب های اصلی تولید گوشت مرغ در کشور باشد.

طبق گفته مسئولان هم اکنون بیش از ۳۷۵ واحد مرغداری در استان فعال بوده و سالانه ۵۰ هزار تن گوشت مرغ در استان تولید می کنند که بیش از سه برابر میانیگن مصرف استان است.

روند افزایشی مرغداری های استان ایلام به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب استان باعث بالا رفتن تولید گوشت مرغ در استان شده که از همین رو این مهم ظرفیت بزرگی در استان برای کارهای بیشتر بر روی گوشت مرغ ایجاد کرده است.

علاوه بر این می توان از ظرفیت بزرگ گوشت مرغ در راستای اشتغال جوانان و صنایع تبدیلی بزرگ ایجاد کرد که ارزش افزوده آن نصیب استان می شود و بخش مهمی از جوانان استان نیز شاغل می شوند.

توسعه مرغداری ها با سرمایه های متوسط نیز راهی برای رفع محرومیت استان به شمار می رود که  حرکت توسعه مرغداری ها در استان شروع شده و باید به آن شتاب بخشید، بدون شک توسعه فعالیتها و ایجاد واحدهای دامی در استان ایلام منجر به افزایش تولیدات استان و افزایش اشتغال می شود و این کار نیز نیازمند حمایت و توجه دولت و برنامه ریزی درست مسئولان است.

کمبود کشتارگاه صنعتی در استان ایلام

سید محمد تراپ میری رئیس جهاد کشاورزی استان ایلام اظهار داشت: صنعت مرغ به عنوان یکی از صنایع مهم و فعال ایلام در یک دهه گذشته باعث رونق تولید گوشت سفید و به دنبال آن ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم بخشی از جوانان استان شده است.

وی عنوان کرد: استان ایلام در زمینه تولید دام و طیور و فرآورده های دامی هیچ مشکلی ندارد و میانگین تولید استان در این حوزه سه برابر مصرف است به گونه ای که میانگین سرانه تولید سالانه گوشت سفید ۵۰ هزار تن و گوشت قرمز ۲۴ هزار تن است.

وی، عمده مشکل استان را نبود زنجیره تولید به ویژه در حوزه پرورش مرغ یعنی تولید از مزارع تا کشتارگاه صنعتی دانست و افزود: کشتارگاه صنعتی مرغ آبدانان با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در صورت راه اندازی بخش مهمی از مشکل تولید، کشتار و صادرات مرغ تولیدی استان را بر طرف می کند.

وی یادآور شد: برای ایجاد کشتارگاه دیگری با ظرفیت ۲۵ میلیون قطعه در سال با بنیاد برکت و بنیاد مستضعفان به منظور سرمایه گذاری رایزنی هایی انجام داده ایم.

کشتار گاه صنعتی طیور آبدانان تا پایان سال به بهره برداری می رسد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبدانان نیز گفت: هم اکنون یک کشتارگاه مرغ صنعتی در شهرستان آبدانان در حل ساخت است که این این کشتارگاه با توجه به ظرفیت اسمی خود در هر ساعت می‌تواند دو هزار قطعه مرغ کشتار کند.

عباس پیری بیان داشت: اما با توجه به توسعه زیربنای آن و تجهیزات مدرن‌تر، در هر ساعت تا شش هزار قطعه مرغ نیز می‌تواند کشتار کند که در هر سال حدود چهار میلیون قطعه مرغ در این کشتارگاه، کشتار می‌شود.

وی افزد: با بهره برداری از این طرح زمینه اشتغال ۴۶ نفر به صورت مستقیم و بیش از ۷۰ نفر نیز بصورت غیر مستقیم فراهم خواهد شد.

پیری بیان کرد:  تاکنون بیش از ۴۰ میلیارد ریال برای این طرح هزینه شده است که با تامین اعتبار تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید و هم اکنون ۸۰ درصد پیشرفت دارد.

برنامه جهاد کشاورزی استان ایلام برای افزایش تولید گوشت مرغ در ایلام

مجتبی شیرخانی معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی استان ایلام نیز گفت: ایلام دارای ظرفیت بزرگی در بخش دام و طیور و به خصوص تولید گوشت مرغ است و  هم اکنون میزان تولید گوشت مرغ در استان تا پایان سال گذشته ۵۰ هزار تن بوده که تا پایان سال جاری به ۵۵ هزار تن افزایش می یابد.

وی تصریح کرد: میزان اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح در بخش تسهیلاتی ۱۵۰ هزار میلیون ریال و در بخش عمرانی نیز یک هزار میلیون ریال برآورد شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان یکی دیگر از طرح‌های تدوین شده در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در استان را پروژه کاهش سن و وزن کشتار در واحدهای پرورش جوجه‌های گوشتی اعلام کرد و گفت: کاهش سن کشتار به ۴۲ روز و کاهش وزن کشتار از جمله نتایج اجرای این طرح است که فوایدی از جمله کاهش ضریب تبدیل دان به گوشت مرغ و در نتیجه نیاز کمتر به واردات اقلام ذرت و سویا و سایر نهاده‌های تغذیه‌ای، کاهش مصرف سوخت و برق به جهت کاهش طول دوره پرورش، بهبود کیفیت لاشه از طریق متعادل کردن دان مرغ و کاهش چربی لاشه، افزایش تعداد دوره‌های پرورش و در نتیجه کاهش هزینه‌های ثابت و همچنین کاهش قیمت تمام شده و امکان صادرات محصول دارد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید