کوهنورد آلمانی پس از سقوط از بام ایران نجات یافت | اتاق خبر
کد خبر: 355255
تاریخ انتشار: 8 تیر 1395 - 20:16
رئیس جمعیت هلال احمر آمل از سقوط یک کوهنورد آلمانی در مسیر صعود به قله دماوند خبر داد و گفت که تیم امداد و نجات کوهستان این جمعیت عصر دوشنبه برای نجات کوهنورد به منطقه اعزام شد.

اتاق خبر: جمشید نیکزاد دوشنبه شب افزود : این کوهنورد 60 ساله آلمانی به همراه دیگر هموطنانش با همراهی یک راهنمای محلی در ارتفاع چهار هزار و 700 متری قله دماوند و زیر آبشار یخی قله به پایین سقوط کرد.
وی ادامه داد : با تماس همراهان این کوهنورد به جمعیت هلال احمر آمل ، تیم تخصصی امداد کوهستان جمعیت مستقر در پایگاه پلور برای کمک به این کوهنورد ناکام و همراهان او اعزام شدند.
رئیس جمعیت هلال احمر آمل گفت : ماموران تیم هلال احمر موفق شدند این کوهنورد آلمانی را که دچار شکستگی دست و پا شده است نجات دهند.
وی افزود : صعب العبور بودن مسیر دسترسی به قله دماوند کار انتقال این کوهنورد آلمانی را دچار مشکل کرده بود ، اما تیم هلال احمر موفق شد او را به پایین قله انتقال داده و به وسیله آمبولانس به مرکز درمانی برسانند.
او ادامه داد : در عین حال گزارش هایی دریافت کردیم که دو توریست کوهنورد هم همانند دیگر افرادی که علاقمند به صعود به قله دماوند بودند بدون هماهنگی و استعلام از مسئولان بخش لاریجان و آمل و نیز همراه داشتن راهنمای محلی اقدام به صعود کردند که دچار مشکل شده اند.
هفته گذشته جسد کوهنورد بندرعباسی پس از 28 روز مفقود شدن در مسیرصعود به قله دماوند پیدا و تحویل خانواده او شد.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید