2 تروریست انتحاری با انفجار ناگهانی خودرو در روسیه کشته شدند | اتاق خبر
کد خبر: 355275
تاریخ انتشار: 8 تیر 1395 - 21:14
دو تروریست انتحاری در جمهوری داغستان فدراسیون روسیه در حالیکه با خودرو بمب گذاری شده رانندگی می کردند، به علت انفجار ناگهانی کشته شدند.

اتاق خبر - کمیته بازپرسی دادستانی روسیه امروز (سه شنبه) اعلام کرد که ماموران در حاشیه جاده بزرگ قفقاز راه ارتباطی داغستان به روسیه، خودرو منهدم شده بر اثر انفجار را با دو جسد کشف کردند.
بنا به گزارش خبرگزاری ایتارتاس، تحقیقات نشان می دهد که عامل این انفجار بمب همراه مسافران بوده است که ناگهان عمل کرده و سبب انهدام خودرو و مرگ سرنشینان شده است.
این احتمال مطرح شده که تروریست ها در صدد استفاده از خودرو برای انجام عملیات انتحاری بوده اند یا قصد بمب گذاری در یکی از مناطق داغستان را داشته اند که این واقعه رخ داده است.
کمیته بازپرسی دادستانی روسیه همچنین اعلام کرده است، یکی از کشته شدگان در فهرست پیگرد قانونی قرار گرفته بود و ماموران در صدد بازداشت او بودند.
تحقیقات درباره این موضوع و همدستان احتمالی دو فرد کشته شده ادامه دارد.
داغستان یکی از جمهوری های فدراسیون روسیه که در ساحل شمال غربی دریای خزر قرار دارد، از چند سال پیش شاهد فعالیت گروه های مسلح یا تروریست ها است که برخی خود را وابسته به گروه داعش معرفی می کنند.
29 خرداد ماه سال جاری نیز در ادامه اقدام های نیروهای امنیتی، 10 فرد مسلح و سه مامور در منطقه «سلیمان استالس» نزدیک شهر دربند در جنوب جمهوری داغستان کشته شدند.
وضعیت در این منطقه روسیه به دلیل نفوذ تروریست های منتسب به گروه داعش و برعهده گرفتن مسئولیت چند اقدام تروریستی پیچیده است.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید