نمایشگاه بین المللی معدن برگزار می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 355299
تاریخ انتشار: 8 تیر 1395 - 22:46
هشتمین نمایشگاه بین المللی سنگ‌، معدن، ماشین‌آلات و تجهیزات وابسته از ۲۸ تا ۳۱ تیرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می‌شود.

اتاق خبر: در این نمایشگاه بیش از ۲۳۰ شرکت داخلی و خارجی از جمهوری اسلامی ایران و ۹ کشور مختلف جهان حضور و مشارکت دارند که از این تعداد ۱۷۰ شرکت داخلی و ۶۰ شرکت دیگر هم خارجی و از کشورهای ایتالیا، آلمان، ترکیه، هند، اسپانیا، پرتغال، روسیه، کره جنوبی و چین هستند

این نمایشگاه در چهار بخش اصلی اکتشاف، استخراج، فرآروری و صادرات برگزار می شود و در آن کارخانجات سنگبری، معادن سنگ، سازندگان ماشین آلات معدن و حفاری و فرآوری سنگ، تولید کنندگان ابزارآلات فرآوری معدن و صادرکنندگان و وارد کنندگان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

قرار است همزمان با برگزاری این نمایشگاه، هیات‌های بازرگانی، تجاری و سرمایه گذاری کشورهای چین، پاکستان، روسیه، ایتالیا، ترکیه و افغانستان با حضور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران، ضمن بازدید از سالن‌ها و غرفه های نمایشگاهی؛ با تولید کنندگان، تجار، بازرگانان و انجمن‌های تولیدی سنگ کشورمان وارد مذاکرات تجاری شوند.

چهار روز برگزاری هفتمین نمایشگاه بین المللی سنگ، معدن، ماشین‌آلات و تجهیزات به ترتیب روز اول؛ روز معدن، روز دوم؛ روز صادرات، روز سوم؛ روز فرآوری و روز چهارم؛ روز دانشجو و دانشگاه نامگذاری شده است و متناسب با نام هر روز، سمینارها و کارگاه های مختلف آموزشی با حضور متخصصان و استادان دانشگاه ها برگزار خواهد شد.

اجرای مسابقه سنگ تراشی با قلم و چکش برای اولین بار توسط دانشجویان رشته مجسمه سازی با نظارت اساتید دانشگاه، اجرای معماری پارامتریک توسط دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در محل نمایشگاه و انتخاب غرفه برتر توسط اساتید معماری و طراحی داخلی، برخی از برنامه های جانبی این نمایشگاه است.

یافتن بازارهای جدید و توسعه صادرات مواد سنگی جمهوری اسلامی ایران به کشورهای مختلف جهان، تلاش برای رونق و توسعه تولید ملی، بهبود فضای کسب و کار و معرفی ظرفیت‌های کشورمان در حوزه این صنعت برای جهانیان برخی از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید