شهرک صنعتی خاوران و چهاردانگه در خواب زمستانی | اتاق خبر
کد خبر: 355358
تاریخ انتشار: 8 تیر 1395 - 16:01
رئیس اتحادیه آهنکاران ساختمان اعلام کرد
رئیس اتحادیه اهنکاران ساختمان گفت: فقط ۱۰ تا ۱۵ درصد کارگاه های موجود در شهرک صنعتی فعال هستند.

به گزارش اتاق خبر، یوسف نام آور از تعطیلی شهرک صنعتی خاوران و چهاردانگه خبر داد و گفت: اکثر کارگاه ها و سوله های موجود در شهرک صنعتی خاوران و چهاردانگه به دلیل نبود کار تعطیل شدند و به خواب زمستانی فرو رفتند.

وی با اشاره به این که ۶ اتحادیه در شهرک صنعتی خاوران مشغول به کار هستند اما وضعیت کسب و کار تمام اتحادیه ها خراب است، افزود: هم اکنون ۱۰ تا ۱۵ درصد واحدهای صنفی در این شهرک فعال هستند؛ دیگر حتی صدای اره ها و دستگاه های آهنکاران هم شنیده نمی شود و صاحبان مغازه ها نیز هر چند وقت یکبار صرفا برای سرک کشیدن به مغازه می آیند.

رئیس اتحادیه آهنکاران ساختمان با اشاره به تدوام کسادی بخش مسکن  به این نکته اشاره کرد که در صورت رونق بخش ساخت و ساز  و مسکن در کشور، حدود ۲ تا ۳ هزار شغل وابسته به بخش مسکن فعال می شوند.

وی در ادامه مشکلات اتحادیه آهنکاران در گرفتن حق عضویت از اعضای این اتحادیه را نیز مورد اشاره قرار داد و در خصوص مالیات آهنکاران ساختمان نیز گفت: با اینکه خبری از کار و کاسبی نیست اما مالیات ما دو برابر قبل شده است.

نام آور گفت: صنف آهنکاران ساختمان در زمره ی مودیان بند ج بودند اما از زمانی که به شهرک صنعتی آمدند، به مودیان بند ب اضافه شدیم و باید دفتر داشته باشیم اما متاسفانه به دلیل آنکه کسبه ی ما هنوز در حال و هوای بند ج هستند و عادت به نوشتن دفتر ندارند، از بابت نبود دفتر پلمب شده مشمول جریمه ۲۵۰ هزار تومانی می شوند.

به گفته وی، آهنکاران ساختمان بلد نیستند که دفتر بنویسند و از آنجا که خبری از کار و کاسبی نیست، برایشان صرفه هم ندارد که حسابدار بگیرند تا برایشان دفتر بنویسد.

رئیس اتحادیه آهنکاران ساختمان در عین حال با تاکید بر رونق بخش ساخت و ساز گفت: دولت باید مردم را برای رونق بخش مسکن و ساخت و ساز به حرکت وادارد و از آنها کمک بگیرد چون تنها در صورتی که مردم وارد بازار کار شوند، بخش های اقتصادی به تحرک می افتند.

منبع: اتاق اصناف ایران

نظرات
ADS
ADS
پربازدید