تورم قیمت تولیدکننده، زراعت، باغداری و دامداری سنتی منتشر شد | اتاق خبر
کد خبر: 355426
تاریخ انتشار: 9 تیر 1395 - 05:55
بر اساس اطلاعات مرکز امار ایران شاخص بر اساس سال پایه ۱۳۹۰ در فصل زمستان سال ۱۳۹۴ برابر است با ۱۷۷.۹ که نسیت به فصل قبل ۱۶.۹ درصد کاهش یافته است. همچنین تورم نقطه به نقطه آن شاخص نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱.۴ درصد و تورم سالانه آن نسبت به دوره مشابه سال ق

اتاق خبر: اطلاعات مرکز آمار ایران نشان می دهد شاخص گروه غلات در فصل مذکور ۲۲۱.۰۲ بوده است و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۰.۱ درصد افزایش یافته است. تورم سالانه این گروه نیز نسبت به دوره مشابه سال قبل برابر با ۱.۹ درصد بوده است.

شاخص گروه  سبزیجات نیز در قصل زمستان ۱۳۹۴ برابر ۱۶۰.۳۵ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۷.۶۴ افزایش داشته است و تورم سالانه آن نیز برابر با ۲.۸۷- درصد بوده است.

شاخص گروه میوه ها و میوه های آجیلی در زمستان ۱۳۹۴ برابر۱۹۶.۸ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۲۹ درصد کاهش یافته است. تورم سالانه آن نیز برابر با ۰.۱ درصد است.

شاخص گروه حیوانات و محصولات حیوانی در زمستان سال ۱۳۹۴ برابر با ۱۷۶.۳۵ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۲.۵ درصد افزایش یافته است تورم سالانه این گوره نیز برابر ۲.۳۷ درصد است.

گروه گیاهان و ساخت شکر در فصل زمستان ۱۳۹۴ شاخصی برابر با ۱۸۶.۷۹ داشته است که تورم آن نسب به زمستان سال گذشته ۳۱.۵ و تورم سالانه آن برابر با ۱۱.۸ درصد بوده است.

همچنین شاخص گروه مواد خام طبقه بندی نشده در زمستان ۹۴ ۱۵۰.۳۵ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۰.۴ درصد کاهش یافته است. تورم سالانه این گروه نیز برابر ۱۳.۳ درصد است.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید