نمایشگاه ملی گل و گیاه در محمودآباد برگزار می شود | اتاق خبر
کد خبر: 355495
تاریخ انتشار: 9 تیر 1395 - 10:38
فرماندارمحمودآباد از برپایی نمایشگاه ملی گل و گیاه در شهرستان خبر داد.

اتاق خبر: یحی یوسف پور شامگاه سه شنبه در جلسه کارگروه آب و خاک و کشاورزی شهرستان گفت: در راستای نمایش پتانسیل های شهرستان محمودآباد در حوزه گل و گیاه در نظر است در نیمه دوم شهریور ماه سالجاری نمایشگاه ملّی گل و گیاه در شهرستان محمودآباد برپا شود.

وی گفت: این نمایشگاه با هدف ایجاد یک فرصت گردشگری به منظور معرفی شهرستان محمودآباد و غنی سازی اوقات فراغت شهروندان و مسافران و آشنایی آنها با انواع گل و گیاه پرورش یافته در استان مازندران و بالاخص شهرستان محمودآباد و همچنین ایجاد بستری برای تبادل زمینه های آموزش و فناوری های مرتبط در حوزه کشت و نگهداشت گل و گیاه برگزار میگردد.

فرماندار شهرستان محمودآباد با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی گفت: کشت گل و گیاه یکی از حرفه های پرسود کشاورزی بشمار می رود که درآمدهای میلیاردی را برای بیش از۸۰ کشور دنیا که در این حوزه فعال هستند با خود به همراه دارد.

نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد با اشاره به اینکه بیش از ۷۸ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان محمودآباد زیر کشت گل و گیاه رفته است گفت : بیش از ۶۲۲ نفر در محمودآباد در این بخش در حال فعالیت هستند.

یوسف پور گفت: با توجه به تلاشهای صورت گرفته سال گذشته شهرستان محمودآباد در سال گذشته رتبه اول استان در حوزه تولید و عرضه گل و انواع گیاه را به خود اختصاص داده و درصدد آن هستیم محمودآباد را به عنوان پایتخت گل و گیاه شمال کشور مطرح کنیم.

وی در خاتمه گفت: این نمایشگاه به مدت یک هفته از ۲۱ شهریور ماه سالجاری آغاز و تا ۲۶ شهریور ادامه خواهد داشت و در این نمایشگاه انواع گل زینی شامل گلهای زینی، آپارتمانی و ساختمانی با مشارکت کلیه فعالان عرصه گل و گیاه در استان مازندران برپا خواهد شد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید