افسر پلیس به جرم قتل خواننده شیلیایی به ۲۸میلیون‌دلار دیه محکوم شد | اتاق خبر
کد خبر: 355547
تاریخ انتشار: 9 تیر 1395 - 13:43
دیروز دادگاه فدرال فلوریدا پس از ۴۰ سال، ستوان سابق پلیس شیلی در دوران حکومت دیکتاتوری «آگوستو پینوشه» را که «ویکتور خارا» خواننده نامدار شیلی را شنکجه و به قتل رسانده بود به پرداخت ۲۸ میلیون دلار محکوم کرد.

به گزارش اتاق خبر، دیروز دادگاه فدرال فلوریدا پس از 40 سال، ستوان سابق پلیس شیلی در دوران حکومت دیکتاتوری «آگوستو پینوشه» را که «ویکتور خارا»خواننده نامدار شیلی را شنکجه و به قتل رسانده بود به پرداخت 28 میلیون دلار محکوم کرد.

قاضی این پرونده، ستوان «پدرو پابلو بارینتوس نانز» را به پرداخت 28 میلیون دلار دیه به خانواده «ویکتور خارا» خواننده سرشناس شیلیایی محکوم کرد.

خانواده «ویکتور خارا» ادعا کرده بودند که  این افسر پلیس مسوول سربازانی بود که در استادیوم به دستور وی «خارا» راشکنجه کرده و به قتل رسانده بودند. این حادثه چند روز پس از کودتای پینوشه در سال 1973 میلادی روی داد. کودتا منجر به شکنجه و قتل هزاران نفر از مخالفان سیاسی پینوشه گردید.

این ستوان محکوم شده در حال حاضر در فلوریدای مرکزی جایی که دادگاه نیز به همین منظور تشکیل شده زندگی می‌کند. وکیل وی اظهار داشته که فعلا تقاضای تجدید نظر بر حکم صادر نکرده است.

فارس

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید