باغات زیتون استان تهران شناسنامه دار می شوند | اتاق خبر
کد خبر: 355787
تاریخ انتشار: 10 تیر 1395 - 05:51
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت:باغات زیتون استان تهران شناسنامه دار می شوند.

اتاق خبر: غلامرضا تقوی از شناسنامه دار کردن باغات زیتون خبر داد و گفت: با اجرایی شدن این طرح، شناسایی ارقام زیتون به روش علمی انجام می شود.

وی ادامه داد: شناسنامه دار کردن باغات زیتون نیازمند اعتبارات بالایی است و با هماهنگی هایی که با مجری طرح زیتون صورت گرفت، با اجرای این طرح موافقت شد.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران عنوان کرد: با فراهم شدن اعتبارات، این طرح سال آینده در استان تهران به عنوان اولین استان اجرا می شود و به عنوان الگویی برای دیگر استان ها مطرح می شود.

تقوی گفت: با اجرای طرح، زیتون هایی که به صورت مختلط کشت شده اند، شناسایی می شوند و برخی از این ارقام سازگاری خوبی با محیط دارند و برخی دیگر نیز باید حذف شوند.

وی تاکید کرد: برای اینکه بتوانیم باغات را اصلاح کنیم، شناسایی ارقام مناسب زیتون یکی از راهکارهای اساسی است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با تاکید بر اینکه شناسایی، مقدمه ای برای اصلاح باغات است، گفت: اگر روش باغات را اصلاح کنیم و ارقام جدید را پیوند بزنیم و یا کشت کنیم، لازم است بدانیم چه ارقامی در استان وجود دارد، کدام ارقام سازگار هستند و عملکرد بهتری دارند و اینکه چه درصدی در منطقه قالب هستند.

تقوی متذکر شد: در حال حاضر با صحبت های انجام شده، طرح شناسنامه دار کردن باغات زیتون آماده است و طی هفته های آینده جلساتی در این راستا برگزار می شود.

گفتنی است در استان تهران بیش از دو هزار هکتار باغات متمرکز زیتون و ۱۰ هزار هکتار باغات غیر متمرکز وجود دارد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید