نقدینگی اولین معضل صنعت در ایران است | اتاق خبر
کد خبر: 355850
تاریخ انتشار: 10 تیر 1395 - 10:32
رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران گفت: نخستین معضل صنعت بخش نقدینگی و سرمایه مالی است و کشور ما یکی از گران‌ترین نظام بانکی را در اختیار دارد.

اتاق خبر: ابوالفضل روغنی گلپایگانی عصر چهارشنبه در همایش روز ملی صنعت و معدن در آمل بابیان اینکه امروز صنعت در شرایط بحرانی و غیرقابل‌تحمل است، بیان کرد: نخستین معضل صنعت بخش نقدینگی و سرمایه مالی است که کشور مایکی از گران‌ترین نظام بانکی را دراختیاردارد.

وی تصریح کرد: بانک‌های کشورمان امروزه به سمتی در حال حرکت هستند که علیه صنعت‌کار می‌کنند.

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران با اعلام اینکه امروزه بیشترین مالیات‌ها بر عهده تولیدکنندگانی بوده که به‌درستی کار خود را انجام می‌دهند، اظهار کرد: امروزه صادرات در حال افزایش بوده ولی در حوزه تجارت خارجی موفق عمل‌نکرده و این نشان‌دهنده این است صنعت جایگاه خود را در کشور ندارد.

روغنی نظام بانکی را معضل بزرگ صنعت کشور عنوان کرد و افزود: باید درزمینهٔ اصلاح نظام بانکی اقداماتی صورت بگیرد و از سوی دولت ضرورت دارد یارانه و سوبسید به صنایع اختصاص پیدا کند و به وضعیت بیمه‌ها توجه ویژه‌ای شود.

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران در پایان با اشاره به فعالیت هفت هزار و ۵۰۰ بنگاه اقتصادی در کشور بیان کرد: باید در برابر قاچاق کالا ایستادگی کنیم و از صنعتگران و تولیدکنندگان حمایت‌های لازم صورت بگیرد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید