آمریکا: حمله به کاروان داعش در فلوجه توسط ائتلاف انجام شد | اتاق خبر
کد خبر: 355931
تاریخ انتشار: 10 تیر 1395 - 16:48
مسئولان آمریکایی اعلام کردند که حمله روز گذشته در جنوب فلوجه که به کشته شدن بیش از 250 داعشی انجامید، از سوی ائتلاف تحت امر آمریکا انجام شده است.

به گزارش اتاق خبر ، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، روز گذشته مسئولان عراقی اعلام کردند که بیش از 40 خودروی داعش که در قالب کاروانی در حال خروج از شهر فلوجه بودند، توسط جنگنده‌ بمب‌افکن‌های ناشناس بمباران شده‌اند که در آن دست کم 250 داعشی کشته شدند.

حال یک مسئول آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، گفته است که این حملات را آمریکا انجام داده است و مدعی‌ است که این "تنها یکی از ضرباتی است که ائتلاف تحت امر آمریکا به داعش زده است."

مسئولان عراقی می‌گویند شدت ضربات بسیار زیاد بوده و یکی از موفق‌ترین حملات به گروه تروریستی داعش است که تلاش دارد نیروها و توان خود را پس از شکست در فلوجه بازیابی کند.

مسئولان محلی عراق همچنین می‌گویند که 15 خودرو از این کاروان نیز در نزدیکی جزیره خالدیه در استان الانبار هدف حمله هوایی قرار گرفته‌اند. تعداد اندکی از داعشی‌هایی که از این حمله جان به در یردند، به منطقه عامریه فلوجه گریخته‌اند.

جان برنان، رییس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در واشنگتن گفت: به اعتقادم ما توانسته‌ایم پیشروی چشمگیری را به همراه شرکایمان در ائتلاف بین‌المللی علیه داعش در سوریه و عراق به دست بیاوریم.

وی اما ادامه داد: با توجه به توانایی گروه داعش در انتشار تفکرات خود و نیز تلاش برای انجام حملات انتقام‌جویانه، معتقدیم که هنوز کارهای زیادی مانده که باید انجام بدهیم تا پیروزی بر این گروه کامل شود.

ارتش عراق در هفته‌های گذشته عملیات گسترده‌ای را برای کنترل بر شهر فلوجه و بیرون راندن داعش از این شهر مهم استان الانبار آغاز کرده که به شکست داعش و بازپس‌گیری فلوجه انجامید. داعش در این شهر تلفات بسیاری را متحمل شده است و تلاش دارد نیروهای خود را برای حملات انتقام جویانه سازماندهی کند.

94105

منبع: ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید