ایجاد یکهزار شغل در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد بهشهر کلید خورد | اتاق خبر
کد خبر: 355932
تاریخ انتشار: 10 تیر 1395 - 16:53
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران از ایجاد یکهزار شغل جدید در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد بهشهر با ساخت سه کارخانه سلولزی ، تخته فشرده و مبلمان صنعتی خبر داد.

اتاق خبر: محمد محمدپورعمران در جریان تحویل زمین به دو شرکت بخش خصوصی برای راه اندازی خط تولید سه کارخانه در این منطقه، گفت که این سه کارخانه با فناوری آلمان راه اندازی می شوند.
وی توسعه صنایع سلولزی را از اولویت‌های سرمایه‌گذاری در مازندران معرفی کرد و افزود که این استان قطب اصلی صنایع سلولزی کشور است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت : مازندران هم اکنون با تولید یک میلیون متر مکعب ام دی اف ، دو سوم تولید کشور در این زمینه را در اختیار دارد.
وی رتبه نخست تولید کاغذ خاورمیانه را متعلق به مازندران دانست و افزود : صنایع سلولزی ، مزیت استان و توسعه آن اولویت سرمایه گذاری است.
نماینده مردم سه شهرستان شرقی مازندران در مجلس شورای اسلامی هم گفت که کلنگ ساخت کارخانه های سلولزی ، تخته فشرده و مبلمان صنعتی همزمان با هفته دولت در سال جاری بر زمین زده می شود.
علی محمد شاعری افزود : براساس اعلام سرمایه گذار ، این طرح ظرف مدت 24 ماه از آغاز عملیات اجرایی ، به بهره برداری خواهد رسید.
وی با بر حمایت از سرمایه گذاران در شرق مازندان تاکید کرد و گفت : سرمایه گذاران نیز با اعتماد به مسئولان ، تاکنون سرمایه گذاری های مختلفی را در این منطقه انجام داده اند و با رشد و توسعه صنعتی، شرق مازندان، تبدیل به ناحیه صنعتی استان می شود.
در این مراسم زمین مورد نیاز برای ساخت سه کارخانه تحویل متولیان شرکت آرین سینا و آرین شیمی شد.
به گفته مسئولان سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران ، بخش خصوصی برای ساخت سه واحد تولیدی جدید در بندر امیرآباد بهشهر در مجموع 6 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری می کند.
این دومین سرمایه گذاری بزرگ میلیاردی در هفته جاری برای رونق صنعت و معدن و اشتغالزایی یا پایداری شغل های موجود در مازندران است.
پیش از این نیز اعلام شد که هفت هزارمیلیارد ریال سرمایه برای راه اندازی کارخانه زغالشویی و کک سازی شرکت زغالسنگ البرز مرکزی در سوادکوه شمالی جذب شده است.

منبع:ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید