مدال برنز دهقان و مقام چهارمی پیمان جان در یک ضرب مسابقات جهانی | اتاق خبر
کد خبر: 356211
تاریخ انتشار: 12 تیر 1395 - 07:18
مسابقات وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان - تفلیس
علیرضا دهقان در حرکت یک ضرب مسابقات وزنه برداری جوانان جهان مدال برنزگرفت و پیمان جان چهارم شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در ششمین روز از مسابقات وزنه برداری جوانان جهان که در تفلیس گرجستان در حال برگزاری است، رقابت وزنه برداران دسته 105کیلوگرم آغاز شد. علیرضا دهقان و پیمان جان دو نماینده ایران در این وزن بودند که امید زیادی به مدال آوری آنها در این رقابتها وجود دارد اما در یک ضرب تنها دهقان موفق به مدال آوری شد.

دهقان با رکورد 171کیلوگرم در یک ضرب مدال برنز گرفت و پیمان جان نیز با 167 کیلوگرم  چهارم شد.

وزنه بردار گرجستان با 172کیلگرم مدال طلا گرفت. وزنه بردار اسپانیا نیز با 171کیلوگرم و به دلیل وزن بدن کمتر نسبت به دهقان مدال نقره را به دست آورد.

حرکت یک ضرب

پیمان جان در اولین حرکت 158کیلوگرم را بالای سر برد.

علیرضا دهقان نیز برای نخستین حرکت پشت وزنه 165کیلوگرم قرار گرفت اما در مهار آن ناموفق بود.

پس از اینکه وزنه بردار گرجستان 165کیلوگرم را در اولین حرکت بالای سر برد، پیمان جان نیز برای مهار 165 کیلوگرم بر روی تخته آمد و با وجود اینکه کمی با مکث بلند شد اما توانست وزنه را نگه دارد و 165کیلوگرم را ثبت کرد.

وزنه بردار روس نیز 165 کیلوگرم را در دومین حرکت خود  ثبت کرد تا کار در جدول مشکل شود. پس از او، دهقان ملی پوش ایران بر روی تخته آمد ، او نیز برای دومین مرتبه باید 165کیلوگرم را بالای سر می برد و این بار به راحتی توانست وزنه را نگه دارد و سه چراغ سفید دریافت کرد.

مربیان برای حرکت سوم پیمان جان میزان وزنه درخواستی را به 167کیلوگرم افزایش دادند و او با سختی توانست به همراه وزنه بلند شود اما در نهایت آن را ثبت کرد و کارش را در یک ضرب با رکورد 167کیلوگرم پایان داد و چهارم شد.

از آنجا که وزنه برداران بسیار نزدیک پیش می رفتند دهقان در آخرین حرکت باید 171کیلوگرم را مهار می کرد که موفق عمل کرد و مدال برنز گرفت.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید