مدال نقره و برنز ۵۰ متر قورباغه به انصاری و نسیمی‌شاد رسید | اتاق خبر
کد خبر: 356216
تاریخ انتشار: 12 تیر 1395 - 08:26
رقابت‌های شنا انتخابی المپیک
تیم‌ملی شنای ایران در سومین روز حضور خود در بوداپست از صبح امروز (جمعه) با حضور در سه ماده رقابتی تلاش خود را برای کسب سهمیه المپیک ریو ادامه داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، روز سوم رقابت‌های شنای انتخابی المپیک، با حضور هر پنج شناگر ایران به پایان رسید. امروز نمایندگان کشور در ماده‌های ۱۰۰ متر کرال پشت، ۵۰ متر قورباغه و ۵۰ متر آزاد مسابقه دادند.

صعود هر پنج شناگر ایران به نیمه نهایی

ابتدا جمال چاوشی فر در ١٠٠ متر کرال پشت به آب زد. کاپیتان تیم ملی در این گام عملکرد خوبی داشت و با ثبت زمان ۵٨ ثانیه و ٩٨ صدم ثانیه به مرحله نیمه نهایی راه یافت. ماده ۵٠ متر قورباغه هم با حضور دو شناگر ایران پیگیری شد. مهدی انصاری و آریا نسیمی شاد به ترتیب با زمان های ٢٩.۴٣ و ٢٩.۶۵ راهی مرحله نیمه نهایی شدند.

در ادامه با توجه به جابجایی تقویم مسابقات، ماده ۵٠ متر آزاد شروع شد. به تشخیص کادر فنی و باتوجه به همزمانی این ماده با ١٠٠ متر کرال پشت سه شناگر  در این ماده مسابقه دادند و جمال چاوشی فر استراحت کرد. در پایان  مهدی انصاری، آرشام میرزایی و احمدرضا جلالی به ترتیب زمان های ٢٣.٩۶ ، ٢۴.٠١ و ٢۴.٠٢ را ثبت کردند و هرسه جواز حضور در مرحله نیمه نهایی را بدست آوردند.

با این حساب کار نمایندگان ایران در صبح روز سوم مسابقات تمام شد و عصر امروز شاهد تلاش شناگران در مرحله نیمه نهایی ١٠٠ متر کرال پشت، ۵٠ متر آزاد و ۵٠ متر قورباغه بودیم.


سکوی دوم و سوم ۵۰ متر قورباغه به انصاری و نسیمی‌شاد رسید

در رقابت های عصر، تلاش شناگران ایران در ۵۰ متر آزاد به ثبت رکوردهای ۲۳٫۶۷ ، ۲۴٫۰۲ و ۲۴٫۱۰ به ترتیب توسط احمدرضا جلالی، آرشام میرزایی و مهدی انصاری ختم شد.

۱۰۰ متر کرال پشت با حضور جمال چاوشی فر پیگیری شد. چاوشی فر این مسافت را در ۵۸ ثانیه و ۱۱ صدم ثانیه شنا کرد و به عنوان نفر سوم راهی مرحله فینال شد. فینال این ماده فردا (شنبه) برگزار می‌شود.

در ۵۰ متر قورباغه هم دو شناگر کشور نمایش خوبی داشتند. مهدی انصاری و آریا نسیمی شاد ابتدا با عملکرد مناسب به مرحله فینال رسیدند. پس از وقفه ای کوتاه مسابقه فینال هم برگزار شد که انصاری و نسیمی شاد به ترتیب زمان های ۲۸٫۹۹ و ۲۹٫۶۲ را به ثبت رساندند و در جایگاه دوم و سوم ایستادند.
 ملی‌پوشان شنای ایران برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک و کسب حدنصاب‌های مورد نیاز، در مسابقات ملی مجارستان شرکت کردند. این رقابت‌ها که از  ۲۹ ژوئن تا دوم جولای ۲۰۱۶ ( ۹ تا ۱۲ تیر ۱۳۹۵) به میزبانی شهر بوداپست برگزار می‌شود برای شناگران ایران حکم آخرین ایستگاه کسب سهمیه المپیک را دارد.

جمال چاوشی فر، مهدی انصاری، آرشام میرزایی، احمدرضا جلالی و آریا نسیمی شاد زیر نظر عباسعلی کشتکار و خشایار حضرتی در این رقابت‌ها حضور دارند. ملی پوشان در مجموع این چهار روز ۱۷ بار مسابقه می‌دهند که  هر شناگر در یک یا دو ماده تخصصی شانس بیشتری برای کسب سهمیه دارد.

در آخرین روز از مسابقات انتخابی شنای المپیک بوداپست، فردا (شنبه) شنناگران ایران در مرحله مقدماتی ماده‌های ۲۰۰ متر قورباغه و ۵۰متر پروانه و فینال ۱۰۰متر کرال پشت به آب می‌زنند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید