تلاش مجموعه مدیریتی خراسان رضوی برای ایجاد فضای رقابت سالم سياسی | اتاق خبر
کد خبر: 356332
تاریخ انتشار: 13 تیر 1395 - 04:01
استاندار خراسان رضوی با اشاره به سال پایانی دولت و شروع حرکت‌های گروه‌ها و احزاب سیاسی در استان گفت: تمام تلاش مجموعه مدیریتی خراسان رضوی، ایجاد فضای سالم برای فعالیت این افراد است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از اداره کل روابط عمومی خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در دیدار با علما و روحانیون استان با اشاره به نقش تعیین کننده و بی‌بدیل روحانیون در قبل، حین و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در پیشبرد اهداف عالیه نظام اسلامی، اظهار كرد: روحانیت این ظرفیت را دارد که در مقاطع حساس و مورد نیاز به داد ملت برسد.

وی با تاکید بر این که هر نگاهی به اسلام بدون روحانیت، تفکری انحرافی است، افزود: انقلاب ایران مبتنی برارزش‌های الهی و  اسلامی شکل گرفته و در ادامه به هدایت و حمایت روحانیت نیاز دارد.

استاندار خراسان رضوی گفت: ما بر خود می‌بالیم که سکان این انقلاب در دستان ولی فقیه است و در رأس این نظام یک چنین شخصیت برجسته و بی‌نظیری قرار دارد.

رشیدیان خاطر نشان کرد: علی‌رغم تمام توطئه‌های استکبار و تلاش‌های مذبوحانه دشمنان در راستای مخدوش کردن چهره  روحانیون، در ارزیابی‌های صورت گرفته، این افراد همچنان یکی از مورد اعتمادترین قشرهای جامعه محسوب می‌شوند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به نگاه تقریبی در استان و استفاده از ظرفیت علمای شیعه و اهل تسنن برای تقویت همبستگی بین امت اسلامی، گفت: ایفای نقش موثر روحانیت برای حفظ و تحکیم وحدت در جامعه و گسترش اعتماد بین دولت و ملت، ضروری است. 

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: تلاش برای اجرایی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و کاهش آسیب‌های اجتماعی دو اولویت مهم دولت در سال جاری  است که باید با جدیت دنبال  شود.

رشیدیان به تشریح خدمات و فعالیت‌های دولت در حوزه های مختلف عمرانی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و بهداشت و درمان در استان پرداخت و گفت: علی‌رغم تمام تنگناهای اعتباری و جنگ نفتی که سال گذشته از سوی سعودی‌ها به راه افتاد، اقدامات موثری در خراسان رضوی صورت گرفت که منجر به ارتقای خدمت‌رسانی به مردم شد.

رشیدیان با اشاره به سال پایانی دولت یازدهم و شروع حرکت‌های گروه‌ها و احزاب سیاسی در استان، افزود: تمام تلاش مجموعه مدیریتی خراسان رضوی، ایجاد فضای سالم و مناسب برای فعالیت این افراد است.

وی اظهار كرد: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که رقابت‌های سیاسی به اختلافات و تخریب دولت و دستگاه‌های اجرایی منجر نشود و نقش روحانیون در این مسیر تعیین کننده است.

استاندار خراسان رضوی در پایان به انتخاب مشهد در سال ۲۰۱۷ به عنوان پایتخت فرهنگ جهان اسلام اشاره کرد و گفت: روحانیون باید از این فرصت برای گسترش تعامل با علمای اسلام بهره ببرند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید