اجرای طرح سامانه آبگیر باران در سطح ۱۸۰۰ هکتار از اراضی ایلام | اتاق خبر
کد خبر: 356339
تاریخ انتشار: 13 تیر 1395 - 05:09
استاندار ایلام با اشاره به اجرای طرح سامانه آبگیر باران در سطح یک هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی ایلام، گفت: این مهم باعث افزایش تولید در بخش کشاورزی استان شده است.

اتاق خبر:محمدرضا مروارید گفت: عملیات بهسازی مناطق و جنگل های آسیب دیده از ورود گرد و غبار شامل نهال کاری مشارکتی با گونه ‌های بومی و اقتصادی در سه هزار و ۷۰۰ هکتار، پرورش و بهسازی جنگل با مشارکت مردم در سطح ۱۱ هزار هکتار، تأمین و تهیه ۳۱۴ هزار اصله نهال و اجرای سامانه آبگیر باران سه در یک هزار و ۸۰۰ هکتار تاکنون اجرا شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح آبیاری مدرن در سطح ۵۰ هزار هکتار از اراضی استان، یادآور شد: عملیات تجهیز و نوسازی ۳۵ هزار هکتار از اراضی قبل از سفر رئیس جمهوری به استان آغاز شده بود که مابقی در قالب چهار قرارداد در دست اقدام و در اراضی فکه و عین خوش پیمانکار انتخاب شده و با پیشرفت ۲۰ درصدی در بخش‌های مختلف در حال اجراست.

استاندار ایلام به معضل ورود ریزگردها به استان اشاره کرد و یادآور شد: این موضوع در جریان سفر هیئت دولت به ایلام نیز مورد تاکید قرار گرفت که دولت تدبیر و امید با اختصاص ۷۶.۵ میلیارد ریال از محل ماده ۱۰ و ۱۲ به استان موافقت کرد.

مروارید تاکید کرد: پنج ایستگاه سنجش ذرات در شهرستان ‌های ایلام، مهران، دهلران، ایوان و آبدانان راه‌اندازی شده است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید