هشت نماینده سیستان و بلوچستان در پنج کمیسیون عضو هستند | اتاق خبر
کد خبر: 356396
تاریخ انتشار: 13 تیر 1395 - 15:45
نماینده مردم شهرهای زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با توجه به تخصص هایی که داشتند باید در کمیسیون های مربوطه شرکت می کردند که بر این اساس هشت نماینده مردم استان به عضویت پنج کمیسیون مجلس درآمدند.

اتاق خبر - حبیب الله دهمرده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان این که مجلس شورای اسلامی دارای 16 کمیسیون است اظهار داشت: عضویت در کمیسیون های مختلف مجلس شورای اسلامی دغدغه و نگرانی همه هشت نماینده مردم سیستان و بلوچستان در دوره دهم مجلس شورای اسلامی بود.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: با توجه به سابقه کاری خود که یک عنصر دانشگاهی هستم عضویت کمیسیون آموزش را انتخاب کردم که برنامه های زیادی برای ارتقا وضعیت آموزشی کشور به ویژه در سیستان و بلوچستان دارم.
دهمرده بیان کرد: نیروی انسانی متخصص و متعهد که هر 2 مکمل یکدیگر محسوب می شوند در کنار مسائل فرهنگی و تخصصی همیشه مورد توجه من بوده و به این موضوع خیلی ارزش قائل هستم.
وی تصریح کرد: دانشگاه های کشور به ویژه مراکز آموزش عالی سیستان و بلوچستان اگر با مشکلاتی روبه رو باشند در این کمیسیون به جد مورد بررسی قرار گرفته و نمایندگان عضو کمیسیون برای رفع مشکلات از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.
وی افزود: همیشه من به نیروی انسانی وزن زیادی می دهم و بر اساس شعار خود که پرسودترین بخش هر جامعه سرمایه نیروی انسانی آن است عضویت در این کمیسیون را انتخاب کردم.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: کشورهایی که به بخش نیروی انسانی توجه داشتند سود کردند و ما چنانچه نیروهای متخصص و متعهد در زمینه های مختلف داشته باشیم بسیاری از مشکلات برطرف می شود.
دهمرده تصریح کرد: کشورهای زیادی هستند که منابع کافی در اختیار دارند اما نیروی انسانی متخصص ندارند و همیشه دچار مشکل و وابستگی هستند.
وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان قبل از انقلاب و حتی اوایل انقلاب با کمبود نیروی متخصص بومی روبه رو بود که این موضوع مشکلات زیادی را برای مردم این استان به وجود آورده بود.
وی اظهار داشت: 90 درصد پزشکان بیمارستان خاتم الانبیا(ص) زاهدان به عنوان بزرگترین بیمارستان استان سیستان و بلوچستان در دهه 60 غیر بومی و حتی برخی غیر ایرانی بودند بنابر این در طول خدمت چندین ساله تمام تلاش خود را به تقویت و تربیت نیروی انسانی و سرمایه گذاری در این بخش معطوف کردم.
وی گفت: دبیرستان های شبانه روزی و مراکز آموزشی در زمان مسئولیت اینجانب در سیستان و بلوچستان ایجاد شد چون درصد نیروهای متخصص بومی ما بسیار پایین بود.
نماینده مردم حوزه انتخابیه زابل در مجلس شورای اسلامی افزود: زمانی که رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان بودم 97 درصد دانشجویان ما غیر بومی بودند حتی در بعضی از رشته ها مثل دریانوردی چابهار فقط یک نفر نیروی بومی وجود داشت.
دهمرده ادامه داد: دبیرستان های شبانه روزی وابسته به دانشگاه را طراحی و توانستم غیر از دانشگاه دولتی چند دانشگاه دیگر نیز در این مدت در سیستان و بلوچستان ایجاد کنم تا کمبود نیروی متخصص بومی در استان از این طریق جبران شود.
وی تصریح کرد: برنامه های زیادی در راستای پیشرفت مراکز آموزشی سیستان و بلوچستان در دستور کار قرار دارد که بتوانم عدم توسعه یافتگی استان را جبران کنم.
وی گفت: نمایندگان سیستان و بلوچستان با حضور در کمیسیون های مجلس می توانند به راحتی بسیاری از مشکلات حوزه انتخابیه خود را برطرف کنند.
بر اساس اعلام نهایی نتایج کمیسیون های مجلس شورای اسلامی، حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان و محمد نعیم امینی فرد نماینده ایرانشهر در کمیسیون بهداشت و درمان، حبیب الله دهمرده نماینده مردم حوزه انتخابیه زابل و محمد باسط درزاهی نماینده سراوان در کمیسیون آموزش و تحقیقات، احمد علی کیخا نماینده دیگر زابل و عبدالغفور ایران نژاد نماینده چابهار در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی، علیم یارمحمدی نماینده دیگر زاهدان در کمیسیون عمران و علی کرد نماینده خاش در کمیسیون اجتماعی مجلس عضویت دارند.

ایرنا

94110

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید