گران قیمت ترین کالاهای صادراتی ایران کدامند؟ | اتاق خبر
کد خبر: 35643
تاریخ انتشار: 10 دی 1391 - 17:00

تازه ترین آمار گمرک ایران حاکی از آن است که فلزات گرانبها گران قیمت ترین کالای صادراتی کشور در هفت ماهه سال ۱۳۹۱ بوده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، براین اساس در هفت ماهه سال جاری ۶۰۷۴ کیلوگرم "فلزات گرانبها حتی آبکاری شده یا روکش شده یا پوشش شده با فلزات گرانبها" به ارزش ۶۲۳ میلیون و ۳۶۲ هزار و ۷۴۰ دلار از کشور صادر شد. طلاآلات یا نقره آلات از نقره به صورت ملیله کاری، صنایع دستی نیز یکی دیگر از گران قیمت ترین کالاهای صادراتی کشور در سال جاری بوده است. به طوری که در هفت ماهه امسال فقط ۱۱ کیلوگرم از این کالا به ارزش ۱۰۷ هزار و ۲۰۰ دلار از کشور صادر شد.

دستگاه های محرک ماهیچه قلب، انواع پودر زغفران در بسته بندی کمتر از ۱۰ گرم آماده برای خرده فروشی و انواع پودر زعفران در بسته بندی ۳۰ ۱۰ گرم آماده برای خرده فروشی نیز از دیگر کالاهای گران قیمت صادراتی کشور محسوب می شوند. در هفت ماهه امسال ۳۷ کیلوگرم دستگاه های محرک ماهیچه قلب به ارزش ۱۵۴ هزار و ۵۹۵ دلار، ۹۶۱ کیلوگرم انواع پودر زغفران در بسته بندی کمتر از ۱۰ گرم آماده برای خرده فروشی به ارزش سه میلیون و ۹۱۲ هزار و ۲۰۵ دلار و ۲۶۷۹ کیلوگرم انواع پودر زعفران در بسته بندی ۳۰ ۱۰ گرم آماده برای خرده فروشی به ارزش ۹ میلیون و ۹۲۱ هزار و ۷۸۰ دلار از کشور صادر شد.

از دیگر کالاهای گران قیمت صادراتی کشور می توان به محصولاتی مانند فیروزه طبیعی کار نشده، زعفران آماده برای خرده فروشی در بسته بندی کمتر از ۱۰گرم، انواع زعفران در بسته بندی ۳۰ ۱۰ گرم آماده برای خرده فروشی، فیروزه مصنوعی کار نشده، ترکیبات غیرآلی یا آلی از فلزات خاکهای کمیاب، خاویار و بدل خاویار، اشیا دست ساز از استخوان و صدف با نقاشی، پروتزهای دندان و اجزا و قطعات دوربین تلسکوپ های اپتیکی و دستگاه های نجومی غیر رادیویی اشاره کرد.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید