محموله ٢ میلیون بشکه‌ای نفت خام ایران راهی لهستان شد | اتاق خبر
کد خبر: 356440
تاریخ انتشار: 13 تیر 1395 - 22:46
مدیرامور بین الملل شرکت ملی نفت ایران از صادرات ٢ میلیون بشکه نفت خام ایران به مقصد لهستان خبر داد و گفت: این محموله هفته گذشته در خارک بارگیری شده است.

اتاق خبر: سید محسن قمصری درباره جزئیات صادرات نفت خام ایران به لهستان اظهار کرد: این کشور اروپای شرقی یک محموله ٢ میلیون بشکه ای از ایران به صورت تک محموله دریافت کرده است که هفته گذشته از پایانه نفتی خارک بارگیری شد.

وی با بیان این که فروش این محموله نتیجه سه ماه مذاکره با پالایشگاه لوتوس لهستان است، درباره این که آیا فروش نفت به صورت تک محموله به این کشور منجر به امضای قرارداد بلندمدت می شود، تصریح کرد: امضای قرارداد بلندمدت بستگی به شرایط ٢ کشور دارد.

عضو اصلی هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران درباره این که آیا ظرف هفته آینده برنامه ای برای صادرات نفت به کشورهای اروپایی دارید، گفت: هم اکنون در حال مذاکره با کشورهای زیادی هستیم که امکان به ثمر نشستن این مذاکرات وجود دارد.

لهستان هم اکنون ٩٠ درصد نفت خام (٤٠٠ هزار بشکه در روز) و ٦٠ درصد گاز طبیعی مورد نیاز خود را از روسیه تامین می کند و سیاست این کشور متنوع سازی منابع تامین انرژی است.

حضو ریانوش پیخوچنسکی، معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد لهستان، خانم کاتزپزچک، معاون وزیر خارجه لهستان، رادوسلاو دوماگالسکی لاچیکی، معاون وزیر توسعه لهستان و دیدار آنها با مقامهای ارشد وزارت نفت در سال ٩٤ نشان از عزم این کشور برای گسترش همکاری با ایران و متنوع سازی منابع انرژی این کشور دارد.

بیژن زنگنه، وزیر نفت پس از دیدار مهرماه پارسال با یانوش پیخوچنسکی، معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد لهستان اعلام کرد: نخستین گام برای آغاز دور تازه روابط میان ٢ کشور امضای قرارداد خرید نفت خام با این کشور است.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید