تاکید عضو کمیسیون انرژی بر توجه به صادرات فرآورده‌های نفتی | اتاق خبر
کد خبر: 356474
تاریخ انتشار: 14 تیر 1395 - 04:17
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس بر اهتمام جدی در برداشت از میادین مشترک تاکید کرد و گفت:‌ باید تلاش کنیم از خام فروشی فاصله گرفته و به سمت فرآورده فروشی برویم و از توجه به صادرات فرآورده غفلت کنیم.

اتاق خبر - مجید ناصری نژاد با اشاره به آخرین وضعیت صنعت نفت  پس از تحریم‌ها اظهار کرد: باید وضعیت سابق و محدودیت‌های شدیدی که در گذشته وجود داشته را سنجید، تحریم‌ها سنگین بود، شرکت‌های بزرگ ارتباطی نداشتند و توان شرکت‌های داخلی هم محدود بود؛ حتی در بحث صادرات هیچ کشور یا شرکتی با ما تعامل نمی‌کرد.

وی افزود: اکنون در وضعیتی قرار داریم که در برجام و پسابرجام گشایش‌هایی ایجاد شده و دولت اعلام کرده که تحریم‌ها به ویژه در حوزه نفت برداشته شده و شرکت‌هایی برای سرمایه‌گذاری درخواست داده‌اند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به افزایش تولید و صادرات نفت، گفت: با توجه به این شرایط و گشایشی که ایجاد شده توقع بیشتری می‌رود تا نسبت به برداشت از میادین مشترک هم در زمینه نفت و هم گاز اهتمام جدی به عمل آید زیرا قطر به شدت از میادین مشترک برداشت انجام می‌دهد.

نماینده مردم شادگان در مجلس با تاکید بر این که نیاز به سرمایه و تحرک و تولید بیش‌تر داریم خاطر نشان کرد: درست است که بحث صادرات و افزایش آن، بحثی استراتژیک و مهم است اما همانطور که رهبری تاکید کردند باید از خام فروشی فاصله گرفته و به سمت صادرات فرآورده‌ برویم.

ناصری نژاد ادامه داد:  ترس از این است که از هول افزایش تولید در خام فروشی نفت بیفتیم و این ارزش‌های بالایی که در کشور داریم هدر برود.

ایسنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید