تاج الدین: تعداد خانم‌ها در مجلس هنوز هم قابل قبول نیست | اتاق خبر
کد خبر: 356476
تاریخ انتشار: 14 تیر 1395 - 04:44
گفت‌وگو با نمایندگان زن مجلس دهم؛
ناهید تاج الدین نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم ، 40 ساله، متاهل و دارای مدرک دکترای ژنتیک است.

اتاق خبر - او که فرزند و خواهر شهید است و سابقه عضویت 15 ساله در هیات علمی دانشگاه آزاد فلاورجان دارد، عضو علی البدل شورای شهر اصفهان، عضو شورای مشورتی استانداری اصفهان؛ عضو شورای نخبگان ایثارگری استان اصفهان و عضو کمیته بانوان بهارستان اصفهان نیز بوده است.

تاج الدین اظهار کرد: متاسفانه خانم ها از زمان مشروطیت تاکنون علی رغم تلاششان برای دستیابی به جایگاه شایسته و واقعی هنوز نتوانسته اند به این جایگاه دست پیدا کنند، اگر چه انصافا شرایط خانم ها نسبت به گذشته بسیار بهتر است اما یکی از اهداف من این است که بتوانم در این مسیر مفید باشم.

وی افزود: البته نگاه من یک نگاه جنسیتی نیست و من معتقدم 2 جنس می‌توانند به صورت مکمل درمباحث مختلف وارد شوند. به هر حال خانم های شایسته ای هستند که می‌توانند در جایگاه های مختلف قرار بگیرند و من هم به صحنه آمدم که نشان بدهم یک خانم میتواند در کنار همسر و مادر بودنش و در صورت داشتن شایستگی در جامعه نیز تاثیرگذار باشد.

این نماینده مجلس با اشاره به حضور 17 زن در مجلس دهم، یاد آور شد:‌البته من معتقدم که هنوز تعداد خانم ها در مجلس به اندازه قابل قبول نرسیده اما امیدوارم تغییری که در مجلس ایجاد شده محسوس باشد تا خانم‌ها بتوانند صلاحیت خود را نشان دهند و تاثیرگذار باشند.

تاج الدین ادامه داد:  در اصفهان علی رغم وجود یک جو سنتی مردم ما نشان دادن که به بلوغ سیاسی رسیده اند و به خانم‌ها اعتماد کردند تا سهم زنان اصفهان از کرسی های مجلس به 40 درصد برسد.

وی با بیان اینکه نمایندگان زن می‌توانند در همه عرصه ها ورود کنند و تاثیرگذار باشند، ‌تصریح کرد: هر نماینده به محض ورود به مجلس نماینده تمام اقشار جامعه است و از این حیث نباید خط کشی بین زنان و مردان در این باره صورت گیرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس در پایان با اشاره به وجود فضای تعامل در مجلس دهم خاطر نشان کرد: من فکر می کنم مجلس دهم از نظر اخلاق مدار بودن هم می‌تواند نسبت به مجالس قبلی متفاوت باشد.

ایسنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید