کمترین زیرساخت ها را در بخش آب مازندران داریم | اتاق خبر
کد خبر: 356518
تاریخ انتشار: 14 تیر 1395 - 09:46
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندرانگفت: با وجود ظرفیت های فراوان در بخش های مختلف اما در بخش آب و خاک کمترین زیرساخت ها را داریم.

اتاق خبر:  محمدابراهیم یخشکی درباره وضعیت آب و خاک  استان مازندران، گفت: استانهای شمالی با بیشترین ظرفیت در بخش کشاورزی، منابع طبیعی و بیشترین میزان تولیدات شیلات و دارا بودن ۱۵درصد منابع آب  کشور، نقش با اهمیتی در  تولید، اقتصاد، آب و کشاورزی دارند.

وی افزود: با توجه به ظرفیت های موجود در آب و خاک استانهای  شمالی، اگر حمایت  شود،   ظرفیت های تولید  در کشور دو چندان  می شود و حتی در برخی حوزه ها می توان به خود اتکایی در کشور رسید.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران، با بیان اینکه مقام معظم رهبری نیز بر موضوع  تکیه بر اقتصاد داخلی و خود اتکایی و  افزایش تولید، تاکید دارند، ابراز داشت: با  وجود ظرفیت های خوب   استان  در بخش آب و خاک، شاهد  کمترین زیرساخت ها در این حوزه و وجود برخی مسائل و مشکلات هستیم  که مانعی  پیش روی خود کفایی در بخش کشاورزی است.

یخکشی، با اشاره به اینکه، مازندران بیشترین شمار رودخانه ها را در خود جای داده است، گفت: بیشترین چالش  در حوزه بهره وری و عملکرد از حیث نبود زیرساخت ها  است، زیرا با وجود ظرفیت های گردشگری در این بخش، بیشترین تهدیدها نیز،   وجود  دارد.

وی  با ابراز خرسندی از حضور یک مازندرانی  و کسب  اولین کرسی  کمیسیون کشاورزی، اظهار کرد: این انتخاب یک اتفاق مهم  بود که امیدواریم با حضور یک شمالی(دکتر شاعری) در این کمیسیون، حمایت های دولت  و پیگیری مجلس، شاهد حرکت های رو به جلو و رفع مشکلات حوزه آب و خاک استانهای شمالی به ویژه مازندران باشیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران، در بخش دیگری از سخنان خود، مهمترین عملکرد شرکت را در طی سه گذشته برشمرد و گفت: این اقدامات شامل طرح های آبرسانی،بهره برداری  و تسریع در کار ساخت   سد و شبکه، تهیه طرح جامع  مطالعات نیروگاه  برقابی استان است.

دکتر یخکشی اضافه کرد:، شناسایی و مطالعه ظرفیت گردشگری تاسیسات مهم آبی استان در بحث هیدروتوریسم در قالب تفاهم با شهرداری های استان و واگذاری بستر رودخانه ها در بازه شهری برای استفاده بهینه برای امر گردشگری و تامین مالی طرح ها  و بهره برداری از ۸۰طرح زود بازده طی سالهای ۹۲تا پایان۹۴ شامل بندها و سردهنه ها زراعی است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اجرای طرح های مهندسی رودخانه ها، احداث کانال انتقال آب، بازسازی و مرمت آبندانها، ایستگاه  پمپاژ و ساماندهی و لایروبی رودخانه ها  از دیگر اقدامات شرکت آب منطقه ای مازندران در طی سه سال اخیر بوده است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید