ثبت‌نام هزار نفر برای ۱۱۷ هزار واحد | اتاق خبر
کد خبر: 356616
تاریخ انتشار: 14 تیر 1395 - 13:31
در حالیکه از زمان آغاز ثبت نام برای ۱۱۷ هزار واحد مسکونی مهر فاقد متقاضی حدود ۲ ماه می گذرد و ۴ شرط خرید این واحدها نیز برداشته شد اما گزارشها حاکی از این است که در طی این مدت تنها ۱۰۵۰ متقاضی برای این واحدها ثبت نام کرده‌اند.

اتاق خبر: در اواخر روزهای پایانی سال 94 طی بخشنامه و دستورالعملی از سوی وزارت راه و شهرسازی مقرر شد تا واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر در تمام شهرها به قیمت تمام شده در بازار آزاد به متقاضیان واگذار شود.

اگر چه در این دستورالعمل اعلام شد که اولویت واگذاری این واحدها ابتدا با متقاضیانی است که شرایط چهارگانه مسکن مهر را داشته باشند اما در تازه ترین اقدام وزارت راه و شهرسازی برای اینکه این واحدها به راحتی مورد استقبال متقاضیان قرار گیرد چهار شرط اصلی برداشته شد اما ظاهرا این اقدام نیز کارساز نشده است.

در دستورالعملی که آن روزها ابلاغ شده بود مقر شده بود تا تمام ادارات کل راه و شهرسازی (در مورد شهرهای 25 هزار نفر جمعیت و بالاتر)، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی (در مورد شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت) و شرکت عمران شهر جدید محل وقوع ملک (درمورد شهرهای جدید) در سراسر استان‌ها حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ صدور این دستورالعمل، واحدهای طرح مسکن مهر ساخته شده یا در دست احداث فاقد متقاضی واجد شرایط را با ذکر تعداد واحد، نام پروژه، شهر محل وقوع ملک، حدود میزان پیشرفت فیزیکی پروژه، مبلغ برآوردی تقریبی آورده متقاضی تعیین و از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی (سایت اینترنتی) مربوط برای اطلاع عموم اعلام کرده و همزمان نسبت به درج یک نوبت آگهی در روزنامه کثیرالانتشار (محلی یا سراسری) به منظور اطلاع رسانی برای مراجعه متقاضیان به پایگاه اطلاع رسانی (سایت اینترنتی) مربوطه اقدام کنند.

اما با گذشت بیش از دو ماه از ابلاغ این دستورالعمل از سوی آخوندی وزیر راه و شهرسازی ظاهرا اطلاع‌رسانی‌ها ضعیف بود که باعث شده تا بسیاری از افرادی که شرایط و پول کافی برای خرید این واحدها را دارند نیز از وجود چنین طرحی بی اطلاع بوده و عملا این روش برای تکمیل هر چه زودتر پروژه مسکن مهر شکست بخورد.

یکی از شروط چهارگانه که حذف آن می توانست کمک زیادی به استقبال متقاضیان و ثبت نام شود شرط قرمز بودن فرم "ج" بود.در این شرط یعنی افرادی هم که قبلا از امکانات دولتی استفاده کرده اند نیز می توانند برای خرید واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی ثبت نام کنند.

دومین شرط حذف شده این است که مجردها و افراد بالای 18 سال هم می توانند نسبت به خرید این واحدهای مسکونی اقدام کنند.

سومین شر حذف شده برای ثبت نام واحدهای مسکونی فاقد متقاضی مربوط به این است که متقاضیانی که دارای واحد مسکونی شخصی نیز هستند می توانند نسبت به ثبت نام واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر اقدام کنند.

شرط چهارم حذف شده مربوط به 5 سال سابقه سکونت است.بدین معنی که متقاضیانی که به عنوان مثال در سیستان و بلوچستان ساکن هستند می توانند برای خرید این واحدها در شهر تهران نیز ثبت نام کنند.

گزارشها حاکی از این است که از 117 هزار واحد مسکونی فاقد متقاضی تنها 1050 متقاضی برای خرید این واحدها ثبت نام کرده اند.

منبع:فارس

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید