سربازگیری داعش از یک دارالایتام در موصل عراق | اتاق خبر
کد خبر: 356657
تاریخ انتشار: 14 تیر 1395 - 15:48
داعش 25 کودک را از یک دارالایتام در استان موصل عراق به سربازی گرفت و آنها را راهی اردوگاه های آموزش نظامی خود کرد.

اتاق خبر - به گزارش پایگاه خبری المسله، حسن توران معاون رییس جبهه ترکمن های عراق با اعلام این خبر از دولت عراق خواست اتاق فکر عملیاتی برای ترسیم نقشه استراتژیک ویژه برای تامین امنیت کودکان دراین کشور شد.
وی گفت: گزارش یونیسف درباره وضعیت کودکان در عراق بسیار هشدار دهنده است ،بیش از سه میلیون کودک عراقی در معرض انواع خطرات هستند و از هنگام حمله داعش به تلعفر و آوارگی خانواده ها، کودکان ترکمن نیز بخشی از این جمعیت در خطر هستند، سرنوشت بسیاری ازاین کودکان همچنان نامعلوم است و خانواده ها همچنان چشم براه کودکانشان هستند.
وی افزود: داعشی ها علاوه بر ربودن 25کودک یادشده ، چهار کودک بازمانده از یک زن نماینده تلعفر (ایمان یونس) را که به شهادت رسیده بود به اسارت گرفتند که بعدها دو تن از آنان را آزاد کردند ولی از سرنوشت دو کودک دیگر این بانوی شهید خبری دردست نیست.
به گفته وی؛ رنج و مصائب کودکان ترکمن عراق در اردوگاه های آوارگان همچنان ادامه دارد آنان دو سال است؛ در طول محدوده زاخو در منتهی الیه شمال عراق تا مناطق مرزی جنوب بصره آواره هستند و در این آوارگی برای بقا می جنگند.
این شخصیت سیاسی عراق اظهار کرد: گزارش یونیسف باید در پارلمان عراق مورد بحث و بررسی قرار گرفته و برای محافظت از کودکان عراقی چاره اندیشی صورت گیرد.
یونیسف هفته گذشته در گزارشی درباره وضعیت کودکان عراقی هشدار داد.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید