کمیته اقتصاد مقاومتی با رویکرد توسعه اقتصاد هنر در کرمان تشکیل شد | اتاق خبر
کد خبر: 356894
تاریخ انتشار: 15 تیر 1395 - 02:58
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: کمیته اقتصاد مقاومتی با رویکرد توسعه اقتصاد هنر با توجه به نامگذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شده است.

اتاق خبر - محمدرضا علیزاده عصر یکشنبه در نشست هم اندیشی اهل قلم پیرامون گفتمان سازی و فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی با استاندار کرمان افزود: در این کمیته هنرمندان، روسای انجمن های هنری استان کرمان و اساتید اقتصاد و دانشگاهیان عضویت دارند.
وی بیان کرد: بحث شعار سال و اقتصاد مقاومتی در دستور کار دستگاه‌های دولتی قرار گرفته و 12 برنامه براساس سیاست ‌های ابلاغی مقام معظم رهبری تدوین شده که یکی از آنها گفتمان ‌سازی و فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: نقش نخبگان، اصحاب قلم و رسانه ها در فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی حائز اهمیت است و بنابراین این نشست را برگزار کردیم تا تبادل اندیشه صورت گیرد.
وی اظهار کرد: براساس سیاست‌ های ستاد اقتصاد مقاومتی، اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چند برنامه را تهیه کرده که راه اندازی تالار گفت و گو جزو برنامه های پنج گانه است و باید به تصویب ستاد اقتصاد مقاومتی برسد.
علیزاده گفت: هدف تالار گفت‌ و ‌گو تشکیل جلسات کارشناسی با حضور اصحاب رسانه، مطبوعات، رسانه ملی و خبرگزاری ها و با شرکت کارشناسان مختلف هر ماه یکبار در راستای فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی است.
وی افزود: حمایت از تولیدات فرهنگی و هنری با موضوع اقتصاد مقاومتی، فرهنگ سازی و گفتمان سازی از طریق کانون های فرهنگی و هنری مساجد، معرفی ایده‌ها و کارآفرینان برتر در حوزه فرهنگ و هنر و طرح حمایت از تولیدات نرم‌افزاری و تولیدات فرهنگی به ستاد اقتصاد مقاومتی پیشنهاد شده است که بعد از تصویب پی گیری و اجرا خواهد شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان تصریح کرد: آنچه لازم است در بحث اقتصاد مقاومتی اتفاق بیفتد موضوع تغییر باورها و نگرش‌ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.
وی با بیان اینکه نقش مردم در اقتصاد مقاومتی قطعا قابل اهمیت و غیر قابل انکار است افزود: در حالی بحث مدیریت مصرف و تولید کالای داخلی را مطرح می کنیم که نیازمند فرهنگ سازی می باشد و متاسفانه فرهنگ عمومی جامعه برخلاف این است.
علیزاده گفت: امیدواریم با تداوم این نشست ها گام بسیار مهمی در راستای فرهنگسای اقتصاد مقاومتی با همراهی همه اصحاب فرهنگ و رسانه برداریم.
این نشست با حضور استاندار کرمان، معاونان استانداری و جمعی از مسئولان و اهالی قلم و رسانه در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری برگزار شد.
ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید