لزوم تدوین و اجرای طرح جامع تامین آب کشاورزی خوزستان | اتاق خبر
کد خبر: 357051
تاریخ انتشار: 15 تیر 1395 - 11:33
رئیس خانه کشاورز خوزستان گفت: طرح جامع تامین آب کشاورزی خوزستان تدوین و اجرا شود .

اتاق خبر: مسعود اسدی در همایش نقش کشاورزی و مصرف بهینه آب در اقتصاد مقاومتی که با حضور جمع زیادی از کشاورزان، نخبگان، شوراها و دهیاران و تولیدکنندگان بخش کشاورزی در اهواز برگزار شد، تنها راه حل مشکل کمبود آب در بخش کشاورزی خوزستان را اجرای طرح های انتقال آب درون حوزه ای برشمرد و اظهار کرد: اجرای این طرح ها، حق مسلم کشاورزان استان است.

وی افزود: در حالی که آب از سرچشمه های کارون به اقصی نقاط کشور منتقل می شود ولی متاسفانه در مناطقی از خوزستان با محدودیت شدید منابع آبی روبرو هستیم. مناطقی مانند حمیدیه، الهایی و غیزانیه که در کنار رود کارون هستند نباید مشکل آب داشته باشند. هفتکل و لالی و اندیکا هم چنین وضعیتی دارند.

رئیس خانه کشاورز خوزستان اضافه کرد: شادگان و آبادان هم با مشکل کم آبی روبرو هستند و بسیاری از نخلستان های این شهرها بدلیل کم آبی و شوری آب آسیب دیده اند. وقتی صدها کیلومتر کانال انتقال آب از سرشاخه های کارون برای استان های دیگر زده می شود آیا نمی توان ۱۰ کیلومتر کانال انتقال آب درون حوزه ای در استان زد؟

اسدی با تاکید بر اینکه در فاز اول طرح های انتقال آب درون حوزه ای باید انتقال آب به شادگان و غیزانیه به مرحله مطالعه و اجرا درآید گفت: خوشبختانه رییس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس، اهتمام و توجه ویژه ای به این طرح دارد.

استاندار حامی کشاورزان باشد

وی در همین خصوص از پیگیری جدی تشکل های کشاورزی برای تحقق اجرای طرح های انتقال آب درون حوزه ای در استان خبر داد و گفت: اجرای این طرح ها حق مسلم کشاورزان است و از استاندار خوزستان تقاضا داریم در این راستا و برای تحقق مطالبات جدی بخش کشاورزی، حامی کشاورزان باشد و از آنها حمایت کند.

اسدی، تنها راه توسعه و پیشرفت اقتصاد کشور را اجرای منویات رهبری در باب اقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت: هر گونه تعلل در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، ضربه های جبران ناپذیری به اقتصاد کشور وارد می کند.

رئیس خانه کشاورز خوزستان با تاکید بر اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص بخش کشاورزی گفت: کشاورزی، محور و اساس اقتصاد مقاومتی است که مدنظر مقام معظم رهبری است. اگر منویات رهبری در این رابطه به طور کامل اجرا شود هیچ کشاورزی در استان و کشور نگران نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه کشاورزان سختکوش در کنار سختی ها و مشکلات زیادی که تحمل می کنند همواره در راه تولید و کشاورزی تلاش می کنند ابراز امیدواری کرد: با همت کشاورزان و پیگیری تشکلهای کشاورزی شاهد پیشرفت کشاورزی استان باشیم.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید