۲۳۰۰ واحد مسکن مهر دارای مشکلات قضایی است | اتاق خبر
کد خبر: 357054
تاریخ انتشار: 15 تیر 1395 - 11:49
مدیرمسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان کرمان با اشاره به اینکه تعداد زیادی پروژه مسکن مهر در استان دچار مشکلات قضایی است، گفت: بیش از دو هزار و ۳۰۰ واحد دچار این مشکل است.

اتاق خبر: علی حاجی زاده ظهر دوشنبه در جلسه بررسی مشکلات مسکن مهر گفت:  نیز گفت: مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر توسط بنیاد مسکن و در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر توسط اداره راه و شهرسازی تمشیت می شود.

وی ادامه داد: صرفاً بنا کردن ساختمان مهم نیست یکی از مسائل مهم تأمین انشعابات و انجام خدمات زیربنایی است که این بخش توسط دولت باید صورت پذیرد.

مدیر مسکن وساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان بیان کرد: پیگیری و خرید این انشعابات از طریق بخش خصوصی  باید انجام شود در تعداد زیادی از پروژه ها به دلیل عدم نصب انشعابات یا عدم محوطه سازی منازل قابل تحویل نیستند.

حاجی زاده گفت: اگر عملیات آماده سازی و تکمیل و نصب انشعابات یا نصب آسانسور آنها انجام شود تحویل خواهند شد که این پیگیری مجدانه شرکتهای تعاونی مسکن مهر را می طلبد و وظیفه بخش دولتی نیست.

وی افزود: تا انجام کامل تعهدات و تکمیل این عملیات ها باید از انحلال شرکتهای تعاونی مذکور جلوگیری شود.

حاجی زاده ابراز کرد: تعداد زیادی پروژه داریم که مشکلات قضایی دارند بیش از دو هزار و ۳۰۰ واحد این مشکل رادارند که به جز یک مورد بقیه مربوط به شهر کرمانند و همین مشکلات قضایی سبب رکود یا فعالیت کم تعاونی ها شده است.

وی ادامه داد: عمدتاً مشکلات قضایی آنها مربوط به اختلاف اعضا و مدیران تعاونی و مربوط به سهم آورده است.

حاجی زاده تصریح کرد: سهم آورده اعضا باید بر اساس قیمت تمام شده پروژه بین اعضا تقسیم شود که متاسفانه برخی شرکت ها آن را درست رعایت نکرده و همین امر منجر به شکایت و تشکیل پرونده قضایی و کندی کار شده است.

مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان با بیان اینکه اراضی دولتی که در مسکن مهر در حاشیه شهرها تحویل داده شد فاقد هرگونه  خدمات زیربنایی بودند، گفت: یک دسته خدمات روبنایی مثل خدمات آموزشی، فرهنگی و بهداشتی باید در اعتبارات دیده شود.

وی اضافه کرد: شهرک مطهری کرمان نزدیک به شش هزار و ۶۰۰ واحد مسکن مهر و نزدیک به ۲۰ هزار نفر جمعیت را در خود جای خواهد داد ولی خدمات بهداشتی، آموزشی و مذهبی شهرک متناسب با این جمعیت نیست.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید