عربستان سعودی هویت عامل انتحاری مدینه را اعلام کرد | اتاق خبر
کد خبر: 357258
تاریخ انتشار: 16 تیر 1395 - 02:53
منابع رسانه ای عربستان سعودی جزئیات جدیدی را درباره هویت عامل انتحاری دوشنبه شب مدینه منوره فاش کرده اند؛ فردی که خود را در نزدیکی یک مقر امنیتی منفجر کرد اهل طائف بوده است

اتاق خبر - به نقل از پایگاه روزنامه الوطن عربستان سعودی، این فرد انتحاری «عمر عبدالهادی عمر الجعید العتیبی» نام دارد. جوانی 18 ساله اهل طائف که دولت عربستان می گوید مدت هاست تحت تقعیب نیروهای امنیتی بود.
العتیبی بعد از اینکه نتوانست از در شرقی مسجدالنبی وارد حرم نبوی شود خود را بیرون ازاین محوطه منفجر کرد.
منابع امنیتی عربستانی گفته اند این فرد تروریست هنگام صرف افطاری تعدادی از نیروهای ویژه امنیتی را هدف قرار داد که طی این حمله شش نفر ازجمله چهار سرباز و دو تن از زائران حرم شریف نبوی کشته و تعدادی نیز زخمی شدند.
تلویزیون العربیه شامگاه دوشنبه از انفجاری انتحاری در نزدیک یک مقر امنیتی در مدینه منوره خبر داد. رویترز نیز گزارش داد، این انفجار در نزدیکی حرم نبوی واقع در مدینه منوره رخ داد.
راشاتودی هم گزارش داد، شبکه های اجتماعی تصاویری از ستون دود نزدیک مسجد مدینه منتشر کرده اند. یکی از شاهدان عینی هم به خبرگزاری فرانسه گفت، یک بمبگذار انتحاری خودش را در مقابل مسجد شیعیان شهر قطیف منفجر کرد. من جسد او را دیدم. یکی از شاهدان عینی نیز گفت: جوانان نمازگزار (شیعه) مانع از ورود بمب گذار انتحاری به مسجد شیعیان در قطیف شدند.
به گفته این شاهدان، هیچ کس در این انفجار آسیب ندید.
خبرگزاری رویترز هم به نقل از شاهدان عینی از وقوع دو انفجار پیاپی در نزدیکی مسجد قطیف خبر داد.
یک بمبگذار انتحاری دیگر نیز امروز خود را در مقابل کنسولگری آمریکا در جده منفجر کرد.
العربیه نوشت: شامگاه یکشنبه یک انتحاری خود را در پارکینگ بیمارستان دکتر سلیمان فقیه در شهر جده منفجر کرده بود.
در بیانیه روز یکشنبه وزارت کشور عربستان سعودی آمده است: ساعت 2 و بیست و پنج دقیقه نیمه شب (بامداد) یکشنبه نیروهای امنیتی سعودی متوجه رفتار غیرعادی یک فرد در مقابل بیمارستان سلیمان فقیه شهر جده شدند، و در پی اخطار این نیروها، این فرد کمربند انفجاری خود را در محوطه پارکینگ بیمارستان منفجر کرد که در اثر این انفجار 2 نفر از نیروهای امنیتی بصورت سطحی زخمی شدند. افراد زخمی به بیمارستان منتقل شدندو این انفجار هیچ تلفات و خسارت دیگری نداشته است.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید