عربستان چند استان یمن را بمباران کرد | اتاق خبر
کد خبر: 357288
تاریخ انتشار: 16 تیر 1395 - 05:53
هواپیماهای عربستان صبح امروز سه شنبه چندین منطقه روستایی استان تعز را بمباران کردند.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری رسمی یمن ( سبا) یک منبع محلی این استان در باره بمباران های سعودی گفت: هواپیماهای عربستانی طی دو نوبت کوه الهتاری در شهر حیفان ومنطقه بنی ظبی در منطقه الاعبوس در همین شهر را بمباران کردند.
هواپیماهای عربستانی پس از پروازهای انبوه شناسایی در مناطق جنوب غربی این استان تعز اقدام به بمباران مناطق آن کردند. هواپیماهای عربستان ظرف چند ساعت گذشته طی دو نوبت شهر المتون در استان الجوف را بمباران کردند.
به گفته این منبع یمنی، هواپیماهای دشمن با پرواز برفراز آسمان صنعا پایتخت یمن ومناطق مختلف استان تعز علاوه بر نقض صریح آتش بس، دیوار صوتی را شکستند.
ارتش وکمیته های مردمی ضمن دفع حمله های مزدوران عربستانی در دو شهر الغیل والمصلوب در استان الجوف مزدوران را از کوه هیلان در استان مارب به عقب راندند.
عربستان با ائتلاف برخی کشورهای عربی منطقه و با همراهی آمریکا، از ششم فروردین پارسال (1394) حملات گسترده ای را به یمن آغاز کرده است تا «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابی های یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تأمین می کنند، جلوگیری کند.
بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله صدها زن و کودک، شهید یا زخمی و ده ها هزار نفر نیز آواره شده اند و به تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور آسیب های جدی وارد شده است.

ایرنا

94110

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید