ثبات در کشورهای بالکان به نفع ما خواهد بود | اتاق خبر
کد خبر: 357290
تاریخ انتشار: 16 تیر 1395 - 06:14
وزیر خارجه اتریش:
«سباستین کورتز» وزیر امور خارجه اتریش امروز (سه شنبه) در بیانیه ای اعلام کرد چشم انداز اعتبار اتحادیه اروپا به کشورهای بالکان بستگی دارد و هرچه ثبات در این کشورها بیشتر باشد، به نفع ما نیز خواهد بود.

اتاق خبر - کورتز با اشاره به جلسه روز گذشته (دوشنبه) سران کشورهای غرب بالکان که با حضور سران اعضای اتحادیه اروپا در پاریس برگزار شده بود، افزود: بالکان غربی یک منطقه در مجاورت ما است که از نظر فرهنگی، اقتصادی و سیاسی نزدیک و مرتبط با ما است. بهبود شرایط زندگی، ثبات بیشتر، امنیت و رفاه در منطقه بالکان غربی به نفع اتحادیه اروپا خواهد بود خواهد بود .
وزیر خارجه اتریش افزود : بیش از 500 هزار نفر از این کشورها در اتریش زندگی می کنند که بسیاری از آنها به دلیل روابط اقتصادی قوی با اتریش، دفاتر و کارخانه های بزرگی در کشور ما دارند.
کورتز گفت چشم انداز عضویت در اتحادیه اروپا نیاز به اصلاحات عمیق در بالکان غربی و کشورهایی که می خواهند عضو اتحادیه اروپا شوند دارد؛ که یکی از آنها می تواند حل برخی اختلافات سیاسی باشد.
نشست رهبران فرانسه، آلمان، ایتالیا و کشورهای حوزه بالکان برای بررسی اوضاع امنیتی اروپا، حل و فصل بحران پناهندگان و آینده اتحادیه پس از خروج انگلیس روز دوشنبه در پاریس برگزار شد.
افزون بر رهبران کشورها، وزیران دارایی و مقام هایی از وزارت خارجه کشورهای یادشده نیز در این نشست حضور داشتند و درباره آینده اتحادیه اروپا پس از خروج انگلیس رایزنی کردند.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید