جزئیات ۳ طرح تشویق مشترکان کم مصرف برق اعلام شد | اتاق خبر
کد خبر: 357307
تاریخ انتشار: 16 تیر 1395 - 08:52
همزمان با اوج گیری مصرف برق تابستانی، مدیرعامل توانیر جزئیات سه طرح تشویقی مشترکان کم مصرف برق در روزهای پیک مصرف تابستان را تشریح کرد.

اتاق خبر: آرش کردی درباره آخرین اقدامات در دست اجرا به منظور تامین مطمئن برق تابستانی مشترکان و جلوگیری از اعمال خاموشی‌ها، گفت: سال گذشته پیک مصرف برق کشور به ۵۰ هزار و ۱۷۷ مگاوات رسیده بود، این میزان در سال جاری فعلا از ۵۱ هزار مگاوات عبور کرده است.

مدیر عامل توانیر با اعلام اینکه نمی توان انتظار داشت اوج مصرف روی همین میزان باقی بماند، تصریح کرد: نگاهی به آمار سال‌های گذشته حاکی از آن است که نمی‌توان پیک را سپری شده حساب کرد و احتمال افزایش مصرف برق در روزهای باقیمانده تابستان همچنان وجود دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه فصل پیک مصرف از ۱۵ خرداد آغاز تا پایان مرداد ادامه دارد و مجموعه صنعت برق همه توان خود را برای رسیدن به آمادگی ۱۰۰ درصدی در طول سال به کار بسته است تا ایام پیک بدون مشکل سپری شود، اظهار داشت: سال گذشته ۲ هزار و ۲۰۰ مگاوات صرفه‌جویی در کشور انجام گرفته که این میزان در سال جاری به ۳ تا ۳ هزار و ۵۰۰ مگاوات افزایش می‌یابد.

وی با تاکید بر اهمیت رعایت مدیریت مصرف توسط همه مشترکان، بیان کرد: سال گذشته بار مصرف در ۳۰۰ ساعت از سال بالای ۹۰ درصد بوده یعنی در ۱.۷ درصد ساعات سال این مهم به بیش از ۹۵ درصد پیک رسیده است.

کردی با یادآوری اینکه بهره گیری از مشوق‌های قانونی تعریف شده و آئین نامه‌های ابلاغی وزارت نیرو در این زمینه مدیریت مصرف برق تابستانی موثر است، تبیین کرد: امسال علاوه بر طرح‌های تعطیلات، تعمیرات و ذخیره عملیاتی، آئین نامه تشویقی مشترکین دیماندی اداری و سایر مصارف (تجاری) برای مشارکت در برنامه پاسخگویی بار و مدیریت مصرف در ساعات اوج بار ابلاغ شده است.

مدیر عامل توانیر با بیان اینکه نزدیک به یک سوم از برق کشور در بخش صنعت به مصرف می‌رسد، تاکید کرد: با استفاده از پتانسیل طرح‌های تعطیلات، تعمیرات و ذخیره عملیاتی می توان صنایع را برای اعمال مدیریت بار برق مصرفی تشویق کرد چرا که این دو طرح مزایای مالی بسیاری برای صنایع به دنبال دارد و باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود.

به گفته وی، تاکنون جای خالی طرحی که براساس آن مشترکان اداری و تجاری نیز بتوانند از مشوق های لازم در مدیریت مصرف برخوردار شوند، احساس می‌شد که امسال آئین نامه تشویقی مشترکین دیماندی اداری و سایر مصارف (تجاری) برای مشارکت در برنامه پاسخگویی بار برای مدیریت مصرف در ساعات اوج بار نیز ابلاغ شد.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: براساس این آئین نامه مشترکان اداری و تجاری نیز می‌توانند در ایام پیک برای اعلام آمادگی و مشارکت در این طرح به شرکت‌های توزیع برق مراجعه و از مزایای آن هم بهره مند شوند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید