شمخانی درباره خنثی کردن تهدیدات تروریست ها و آخرین وضعیت برجام توضیح داد | اتاق خبر
کد خبر: 357325
تاریخ انتشار: 16 تیر 1395 - 11:05
سخنگوی هیات رییسه مجلس:

اتاق خبر - بهروز نعمتی در حاشیه جلسه علنی روز سه شنبه خانه ملت در جمع خبرنگاران درباره جلسه غیر علنی امروز مجلس که با حضور علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی برگزار شد، اظهارداشت: در جلسه غیرعلنی آخرین تحولات سیاسی، دفاعی و امنیتی در حوزه داخلی و امنیتی تشریح شد و بر ضرورت تحقق اهدافی که شورای عالی امنیت ملی برای اقتصاد مقاومتی تعیین کرده است، تاکید شد.
وی افزود: شمخانی در این جلسه بر ضرورت ارتقای ساز و کارهای مبتنی بر تامین امنیت داخلی و خارجی کشور و لزوم فعال سازی مجموعه های مختلف تاکید کرد،‌ همچنین دبیر شورای عالی امنیت ملی مولفه های اصلی تهدیدات منطقه ای را بیان کرد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: در این جلسه شمخانی بیان کرد که گروه های تکفیری مختلف در منطقه و تیم های متعددی به داخل کشور نفوذ کرده بودند که خوشبختانه با توجه به تسلط امنیتی در کشور تهدیدات آنان خنثی و منهدم شدند.
نعمتی یادآور شد: دبیر شورای عالی امنیت ملی همچنین راهکارهای سیاسی و امنتیی اتخاذ شده توسط کشور برای کاهش قدرت بازیگری دشمنان از جمله آمریکایی ها را تشریح کرد.
وی تاکید کرد: شمخانی در بخش دیگری از گزارش خود آخرین وضعیت اجرایی برجام را مفصل توضیح داد و تاکید کرد با توجه به برگزای جلسات منظم کمیته نظارت و اجرای برجام این موضوع کاملا رصد می شود.
دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: علاوه بر این در مورد چالش ها و گشایش هایی که در مسیر اجرای برجام وجود دارد گزارش داده شد و شمخانی تاکیدکرد که اقدامات خوبی را دوستان در اجرای برجام انجام داده اند و نیاز است تلاش بیشتری شود.
نعمتی همچنین گفت: دبیر شورای عالی امنیت ملی بر کاهش قدرت نفوذ تکفیری ها در منطقه تاکید داشت و با قوت این موضوع را مطرح می کرد.
وی گفت: شمخانی در جلسه امروز درباره نقش مخرب کشورهای همسایه که متاسفانه با پول های نفتی به شدت در منطقه حاشیه آفرینی می کنند توضیحاتی ارائه کرد.
سخنگوی هیات رییسه مجلس یادآور شد: حسن بیگی، مصطفی کواکبیان، نادر قاضی پور و پارسایی در این جلسه صحبت کردند.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید