نتوانسته‌ایم از تمام ظرفیت علمی کشور استفاده کنیم | اتاق خبر
کد خبر: 357337
تاریخ انتشار: 15 تیر 1395 - 14:08
وزیر نیرو در آیین تجلیل از نخبگان برتر صنعت برق کشور گفت: تاکنون نتوانسته‌ایم از تمام ظرفیت علمی کشور در مسیر نوآوری و جذب فناوری به اندازه کافی بهره ببریم.

اتاق خبر: در آیین تجلیل از نخبگان برتر صنعت برق کشور که شب گذشته (دوشنبه) در ساختمان پژوهشگاه نیرو برگزار شد، مهندس  حمید چیت‌چیان با بیان این مطلب گفت: مقام معظم رهبری از مدیران و دانشجویان خواسته تا به فعالیت‌های علمی خود شتاب بیشتری دهند.

وی در ادامه بیان کرد: با وجودی که از نظر تولید و فعالیت‌های علمی دارای رتبه خوبی در جهان هستیم ولی هنوز نتوانسته‌ایم از تمام ظرفیت علمی کشور در مسیر نوآوری و جذب فناوری به اندازه کافی بهره ببریم.

چیت‌چیان با بیان اینکه تمامی این اساتید و دانشمندان برجسته کشور از نزدیک با وزارت نیرو و صنعت برق کشور همکاری داشته‌اند، گفت: آنچه حائز اهمیت است شخصیت انسانی و علمی آن‌ها است که نشان دهنده این مطلب است زمانی که علم در وجود انسان اثر بگذارد، گوهری در وجود آدمی شکل می‌گیرد که باعث می‌شود شخص از دیگر انسان‌ها متمایز شده و در بین سایر اعضای اجتماع سرآمد شود.

وی با اشاره به اینکه صنعت برق یک صنعت پرافتخار است و وزارت نیرو با افتخار اعلام می‌کند که در این صنعت پیچیده بیش از 90 درصد به خوداتکایی رسیده است، افزود: این خوداتکایی، شاید در بخش آب بیشتر باشد، ولی مهم این است که این موفقیت‌ها را مدیون این اساتید و تربیت شدگان این اساتید هستیم.

وزیر نیرو تصریح کرد: نخبگان صنعت برق کشور، چرخ این صنعت را به گردش در می‌آورند، مدیریت این صنعت را عهده دار می‌شوند و در پیشرفت و پیشبرد علمی این صنعت می‌کوشند و با اتکا به دانش خود، از بهترین فناوری‌های روز جهان استفاده کرده و در راه انتقال آن به کشور از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.

وی با بیان این مطلب که هنوز نتوانسته‌ایم هم‌پای علمی کشور در جهت ارتقا و رشد اقتصادی گام بر داریم، اظهارداشت: باید بدانیم چگونه از اساتید و ذخایر علمی کشور استفاده کرده و نیازمند تلاش بیشتر اساتید و محیط‌های آکادمیک باشیم، تا در جهت پاسخ به نیازهای واقعی این صنعت اثرگذار بوده و شاهد حل چالش‌های بستری باشیم.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید