اختصاص 4هزار میلیارد ریال برای رونق واحدهای تولیدی کهگیلویه وبویراحمد | اتاق خبر
کد خبر: 357349
تاریخ انتشار: 16 تیر 1395 - 13:21
استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: از مجموع بیش از 160 هزار میلیارد ریال اعتبارات تخصیصی برای احیای واحدهای راکد و نیمه فعال تولیدی و صنعتی در کشور، سهم این استان حدود چهار هزار و 50 میلیارد ریال است.

اتاق خبر:سید موسی خادمی روز سه شنبه افزود: این میزان اعتبار در قالب تسهیلات بانکی و تزریق نقدینگی برای فعال کردن طرح های نیمه فعال یا راکد پیش بینی شده است.
وی بیان کرد: علاوه بر این میزان اعتبار در قالب تسهیلات حدود 170میلیارد ریال نیز به صورت یارانه برای رونق و گردش مالی برخی طرح های راکد تولیدی و قابل توجیه در استان اختصاص یافته است.
وی تصریح کرد: تعداد واحدهایی که باید در قالب این میزان تسهیلات به چرخه تولید برگردند، حدود 250 واحد است.
وی ابراز داشت: حدود 80 واحد از ین تعداد باید تا پایان شهریور امسال و در قالب تسهیلات ارائه شده از رکود خارج و وارد چرخه تولید شوند.
خادمی افزود: براساس ارزیابی ها، هم اکنون حدود 40 درصد واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی این استان راکد یا نیمه فعال هستند.
وی یکی از اولویت های مهم و راهبرد اساسی دولت یازدهم را فعال کردن طرح های راکد و نیمه فعال صنعتی دانست و گفت: راه اندازی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان ها با همین رویکرد بوده است.
خادمی ابراز داشت: در این ستاد مشکلات واحدهای تولیدی راکد به صورت موردی بررسی و تمهیدات و دستورات لازم برای رفع موانع پیش بینی می شود.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: البته رویکرد اصلی این ستاد نیز کمک به واحدهای تولیدی و صنعتی راکد اما در عین حال قابل توجیه فنی و اقتصادی است.
استان کهگیلویه وبویراحمد بیش از 700 واحد صنعتی دارد که فعالیت حدود 20 درصد آنها در سالهای گذشته به دلایل مختلف متوقف شد.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید