معدن زغال سنگ استرالیایی یک دلار فروش رفت | اتاق خبر
کد خبر: 357387
تاریخ انتشار: 16 تیر 1395 - 16:59
یک شرکت معدنکاری استرالیایی کوچک معدن زغال سنگ بلر آتول غول معدنی ریوتینتو را به قیمت یک دلار استرالیا خریداری کرد.

اتاق خبر: شرکت ترا کام که زیرمجموعه شرکت اوریون ماینینگ است، قرار است ۸۰ میلیون دلار استرالیا (۶۰.۱۰ میلیون دلار آمریکا) از ریوتینتو برای تامین هزینه‌های نوسازی این معدن دریافت کند.

رییس  ترا کام  اظهار کرده است این معدن با وجود قیمتهای ضعیف زغال سنگ حرارتی، یک فرصت خوب محسوب می شود. این شرکت بر این باور است که در قیمتهای کنونی همچنان می‌تواند سود خوبی داشته باشد.

معدنکاران بزرگ به دلیل پایین ماندن قیمتهای زغال سنگ در چند سال اخیر، بدنبال خلاص شدن از دارایی‌های غیرسودآورشان هستند.

زغال سنگی که از بندر نیوکاسل استرالیا صادر می شود، هفته گذشته حدود ۵۲.۸۵ دلار در هر تن معامله شد که نسبت به رکورد اندک پایین ۵۰ دلار در اوایل ماه گذشته بهبود داشت.

معدن زغال سنگ  بلر آتول  که در اواخر سال ۲۰۱۲ تعطیل شد، یکی از قدیمی‌ترین معادن ایالت کوئینزلند استرالیا و دومین معدنی است که از سال گذشته به قیمت یک دلار استرالیا فروخته شده است.

شرکت  استن مور کول در ژوییه سال ۲۰۱۵ معدن زغال سنگ کک شو  ایزاک پلینز  را که متعلق به شرکت برزیلی واله و سومیتومو بود و در فاصله حدود ۱۰۰ کیلومتری معدن  بلر آتول  قرار دارد، یک دلار استرالیا خرید.

رییس هیات مدیره  ترا کام  که ۲۸ سال در ریوتینتو کار کرده است، اظهار کرد معدن  بلر آتول ۳۰ سال سابقه فروش زغال سنگ ارزان قیمت به آسیا را داشته است و زغال سنگ حرارتی به عنوان یکی از منابع انرژی همچنان سهم بزرگی در آینده خواهد داشت.

بر اساس گزارش رویترز، این معدنکار برآورد کرده است زمانی که کار نوسازی معدن آغاز شود، بیش از ۱۰۰ نفر استخدام خواهند شد و انتظار دارد حدود دو میلیون تن زغال سنگ تا پایان سال ۲۰۱۶ تولید شود.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید