کتابخانه سیار در اردبیل دایر می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 357568
تاریخ انتشار: 17 تیر 1395 - 09:22
مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: در صورت تأمین اتوبوس، کتابخانه سیار در شهر اردبیل دایر می‌شود.

اتاق خبر: رباب عزیز خانی ظهر چهارشنبه در حاشیه اجرای طرح «کتابت را جا بگذار» در پارک معلم اردبیل تصریح کرد: پیش از این مینی‌بوسی برای کتابخانه سیار اردبیل اختصاص یافته بود که به دلیل فرسودگی فعالیت آن متوقف شد.

وی افزود: کتابخانه‌های عمومی استان از شهرداری اردبیل اختصاص اتوبوسی را درخواست کرده تا فضای داخل آن به کتابخانه تبدیل شده و بتواند کتب متنوع را به مناطق محروم، حاشیه شهر و روستاهای اطراف اردبیل جهت امانت ببرد.

مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی استان تأکید کرد: ما آماده اجرای طرح و تأمین کتاب هستیم و در صورتی که شهرداری اتوبوسی اختصاص دهد در کوتاه‌ترین زمان ممکن کتابخانه سیار را راه‌اندازی خواهیم کرد.

عزیز خانی به فعالیت تنها یک کتابخانه سیار در شهرستان بیله سوار اشاره کرد و افزود: مینی‌بوسی به این منظور تجهیز شده و در حال حاضر به ۱۷ روستا خدمت‌رسانی دارد.

وی به فعالیت ۶۵ باب کتابخانه در استان اشاره کرد و متذکر شد: امسال ۱۴ پروژه کتابخانه سازی نیز فعال است.

مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی استان با تأکید به کمبود فضاهای کتابخانه‌ای ادامه داد: به منظور ارتقا سرانه مطالعه طرح‌های مختلفی از جمله طرح مطالعه جاوید و کتابت را جا بگذار اجرا می‌شود.

عزیز خانی افزود: در طرح مطالعه جاوید شهروندان کتب مشخصی را به یکدیگر امانت داده و مطالعه می‌کنند.

وی تصریح کرد: در طرح کتابت را جا بگذار نیز کتب در فضاهای عمومی به ویژه پارک‌ها به افراد دیگر به امانت داده می‌شود.

وی با اشاره به اجرای این طرح به صورت نمادین در پارک معلم ابراز امیدواری کرد این طرح در سایر فضاهای سبز سطح شهر نیز از سوی شهروندان اجرا شود.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید