دیدار سفیر صلح و نفی خشونت ایران با کاردار ونزوئلا | اتاق خبر
کد خبر: 357593
تاریخ انتشار: 17 تیر 1395 - 11:02
بنابه دعوت کاردار سفارت ونزوئلا در تهران، احسان محمدی محلاتی، سفیر صلح و نفی خشونت ایران و نامزد دریافت جایزه مدنجیت سینگ یونسکو برای ترویج بردباری و نفی خشونت با الکساندر رامیرز، دیدار کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، احسان محمدی محلاتی، سفیر صلح و نفی خشونت ایران و نامزد دریافت جایزه مدنجیت سینگ یونسکو برای ترویج بردباری و نفی خشونت با الکساندر رامیرز، رییس نمایندگی ونزوئلا در تهران دیدار کرد. در این دیدار الکساندر رامیرز، کاردار سفارت ونزوئلا در تهران ضمن ابراز خرسندی دولت و ملت ونزوئلا بابت نامزدی ایران برای دریافت جایزه  یونسکو، مراتب حمایت دولت ونزوئلا از نامزدی مذکور را اعلام کرد.

وی تصریح کرد دولت ونزوئلا به عنوان عضو اتحادیه آلبا و رییس آینده ی جنبش عدم تعهد بعد از جمهوری اسلامی ایران، همواره از مواضع جمهوری اسلامی ایران به ویژه ایده ی ابتکاری رییس جمهوری اسلامی ایران، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، ایده  جهان علیه خشونت و افراطی گری که از مبانی نامزدی ایران برای جایزه ی یونسکو هم هست، حمایت ویژه داشته است و خواهد داشت.

در ادامه احسان محمدی محلاتی، نامزد جایزه ی یونسکو، ضمن تشکر بابت حسن نیت دولت و ملت ونزوئلا، بر همکاری دولت ها و ملت ها برای ترویج پیام و فرهنگ صلح و دوستی تاکید کرد و از ایده  جهان علیه خشونت و افراطی گری  به عنوان فرصت و ظرفیت فوق‌العاده ای در این مسیر یاد کرد.

وی افزود در شرایط کنونی علاوه بر لزوم همکاری های فراملی، چند جانبه، منطقه ای و بین المللی، سازمان های مردم نهاد و فعالان صلح کشورها نیز باید تعامل و همکاری نزدیک داشته باشند. ما در این زمینه آمادگی کامل داریم و این همکاری ها را سازنده می بینیم.

در این ارتباط مقرر شد زمینه های همکاری سازمان های مردم نهاد فعال دو کشور در حوزه ی صلح و امنیت فراهم شود.

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید