5 مدال طلای آسیا بر گردن کشتی گیران نوجوان ایران | اتاق خبر
کد خبر: 357739
تاریخ انتشار: 18 تیر 1395 - 06:46
نمایندگان کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان ایران با پیروزی مقابل حریفان خود در روز نخست رقابت های قهرمانی آسیا، تمام مدال های طلا را درو کردند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، رقابت هاي كشتي آزاد و فرنگي قهرماني نوجوانان آسيا روزهاي 17 تا 20 تيرماه در شهر تايچونگ كشور چين تايپه (تايوان) برگزار مي شود، در ادامه مسابقات روز نخست (امروز پنج شنبه) كه در اوزان 42،46 و 50 کشتی فرنگی و اوزان 85 و 100 کیلو کشتی آزاد برگزار شد، تمامی کشتی گیران ایران با پیروزی مقابل رقبای خود به ۵ مدال طلا دست یافتند.

در وزن 42 کیلوگرم کشتی فرنگی، امید آرامی گوراو از هند را با حساب 8-0 شکست داد. وی در دوم  مقابل نورتازین کریم بردی الو از قرقیزستان 9-0 پیروز شد. کشتی گیر کشورمان  در مرحله نیمه نهایی اسانچول جو از کره شمالی را 7-0 مغلوب کرد و به فینال راه یافت. آرامی در کشتی فینال با نتیجه 2-0 مقابل روهان پراکاش از هند به برتری رسید و مدال طلا را به گردن آویخت. اختیور بوتیروف از ازبکستان و سانچول جو از کره شمالی مشتركا به مدال برنز دست یافتند.

در وزن 46 کیلوگرم کشتی فرنگی محمد مهرابی پس از استراحت در دور نخست، مقابل جویی یانگ کایو از چین تایپه به برتری 8-0 دست یافت. وی در دور بعد موفق شد  زیلونگ سیونگ از چین را 10-3 شکست دهد و به فینال راه پیدا کند. محمد مهرابی در مسابقه نهایی 3-0 مقابل اربک ارگاشیف ازازبکستان به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت. مدال های برنز این وزن نصیب زیلونگ سیونگ از چین و خلیس رژابوف از قزاقستان شد.

در وزن 50 کیلو کشتی فرنگی محمد حسینوند در دور نخست مقابل سوجیاهواز چین یا حساب 10-4 پیروز شد. حسینوند در دور دوم مقابل  یرناز تلزانولی از قزاقستان با نتیجه 12-4 به برتری رسید. وی در مرحلهنیمه پایانی ویجای از هند را 10-3 مغلوب کرد و به دیدار نهایی راه یافت. کشتی گیر کشورمان در کشتی فینال  با حساب 10-5 آکیل بیک کوتوبیک را شکست داد و قهرمان شد. یراسیل نوربسینوف از قزاقستان و ویجای از هندوستان مشترکا بر سکوی سوم ایستادند.

سید ابوالفضل هاشمی  نماینده وزن 85 کیلوگرم کشتی آزاد  کشورمان در دور نخست مقابل  لخاگوا اوچیر از مغولستان با نتیجه  9-0 به برتری رسید. وی در دور دوم با حساب 8-1  تاکوما اوتسو از ژاپن را مغلوب کرد. هاشمی در کشتی نیمه نهایی مقابل ساندیپ سایون میتل از هندوستان با حساب 7-0 به پیروزی رسید و فینالیست شد. هاشمی در مسابقه پایانی با نتیجه 6-2 دیگر کشتی گیر هندی را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 100 کیلوگرم كشتي آزاد، سید مهدی هاشمی در دور نخست مقابل ویکا ویکی از هندوستان با نتیجه  2-0 به برتری دست یافت. وی در دور بعد موفق شد گانباتار از مغولستان را 10-صفر شکست دهد. او در مرحله بعد موفق شد با حساب 10 -صفر فرخود تشیبایف از قرقیزستان را شکست دهد و به فینال رسید. کشتی گیر سنگین وزن کشورمان در مسابقه پایانی  با نتیجه 4-2  علیشر یرگالی از قزاقستان را با شکست بدرقه کرد و صاحب گردن آویز طلا شد. ویکا ویکی و ناودیپ مالیک هردو از هند صاحب مدال برنز شدند.

برخی از کشورها از جمله هندوستان، مغولستان و قزاقستان در هر وزن با دو کشتی گیر در این رقابت ها شرکت کرده اند.

همچنين در ادامه این رقابت ها و در روز دوم مسابقات، پنج نماينده دیگر كشتي ایران به مصاف حریفان‌خود خواهند رفت.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید