آغاز مرحله نهایی اطفای حریق در پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر | اتاق خبر
کد خبر: 357882
تاریخ انتشار: 18 تیر 1395 - 10:14
عملیات اطفای حریق مخزن 2001C مجتمع پتروشیمی بوعلی سینای منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) لحظاتی پیش با بسیج تمام امکانات آغاز شد.

به گزارش اتاق خبر، رئیس کل روابط عمومی هلدینگ خلیج فارس اظهار کرد:مرحله نهایی اطفای حریق مخزن C2001 پتروشیمی بوعلی سینا که دچار حریق شده بود، لحظاتی پیش از سه جهت با بسیج تمام امکانات و حضور سلیم نژاد مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس و بهمئی مدیرعامل مناطق نفت خیز جنوب آغاز شد.
عبدالرسول دشتی اضافه کرد:این مرحله با حضور موثر نیروهای آتش نشان و نیروهای کمکی انجام می شود.
وی با رد هرگونه شایعه ای در خصوص وجود شرایط و وضعیت بحرانی در منطقه افزود:اوضاع تحت کنترل است و شرایط فوق العاده ای نیست.
ابراهیم غلامشاهی مدیر روابط عمومی مجتمع پتروشمی بوعلی سینای بندر ماهشهر نیز در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد:با تدابیر اندیشیده شده پیش بینی می شود این مرحله از عملیات بر اساس برنامه اجرایی شود.
وی افزود:کمیته حرفه ای مدیریت بحران از صبح امروز جمعه با حضور وزیر نفت، استاندار خوزستان، سلیم نژاد مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس و دیگر متخصصان تشکیل شده است.
به گزارش ایرنا، وزیر نفت که شامگاه پنجشنبه به منظور بررسی وضع آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا به شهرستان بندر ماهشهر سفر کرده، به محض ورود به این شهر عازم محل حادثه شده و در حال بازدید از روند اطفای حریق است.
آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی سینا از چهارشنبه ١٧تیرماه آغاز شد.
آتش سوزی در برج ٨٠٠١ که با ١٢١ متر ارتفاع یکی از بلندترین برج های پتروشیمی است، بامداد پنجشنبه ١٧ تیرماه تقریبا بطور کامل مهار شد.
آتش در مخزن این پتروشیمی که صبح پنجشنبه ١٧ خردادماه مهار شده بود بار دیگر زبانه کشید اما تحت کنترل نیروهای حاضر در منطقه است.

منبع: ایرنا

94104

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید