با اطفای حریق در حال بررسی میزان خسارت به پتروشیمی بوعلی هستیم | اتاق خبر
کد خبر: 357983
تاریخ انتشار: 19 تیر 1395 - 15:27
غلامشاهی با اشاره به اینکه میزان برآورد خسارت وارده هنوز دردست بررسی است، افزود: حجم هر دو مخزن ۲۰۰۱A و ۲۰۰۱C ۲۵ هزار تن بوده که هر کدام حاوی ۱۸ هزار تن خوراک نفتا بوده‌اند.

اتاق خبر: ابراهیم غلامشاهی مسئول روابط عمومی پتروشیمی بوعلی با اشاره به اطفای آتش سوزی پتروشیمی بوعلی در ساعت سه بامداد روز شنبه گفت: عملیات مهار آتش سوزی از عصر روز چهارشنبه آغاز شد و پس از 57 ساعت سرانجام در ساعت سه بامداد روز شنبه به طور کامل مهار شد.

وی با اشاره به اینکه میزان برآورد خسارت وارده هنوز دردست بررسی است، افزود: حجم هر دو مخزن ۲۰۰۱A و ۲۰۰۱C ۲۵ هزار تن بوده که هر کدام حاوی ۱۸ هزار تن خوراک نفتا بوده‌اند که البته تمامی خوراک موجود در مخازن سوخت نشده است و در حال حاضر حجم سوخت مواد در حال ارزیابی است.

غلامشاهی یادآور شد: این حادثه هیچگونه خسارت جانی در پی نداشته است.

شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در زمینی به مساحت ٣٦ هکتار در شمال غربی خلیج فارس در استان خوزستان، در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر واقع است،خوراک پتروشیمی ماهشهر نفتای سبک و سنگین و بنزین پیرولیز است که از کارخانجات NGL (١٠٠٠/٩٠٠ پازنان) و پتروشیمی امیرکبیر تامین می شود و در فرآیندهای موجود در واحدهای عملیاتی مختلف به محصولات با ارزش و سود آور آروماتیکی نظیر پارازایلین و ارتوزایلین و بنزن تبدیل می شود.

یکی از واحدهای مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا واقع در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی شهرستان بندر ماهشهر از ساعت 17 عصر چهارشنبه دچار آتش سوزی شد. خاموش کردن کامل آتش مخزن ٢٠٠١ مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا براساس آخرین تمهید تیم های آتش نشانی مستقر در محل آتش سوزی سایت ٤ منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با ریختن فوم های مخصوص از سه جهت انجام شد.

آتش سوزی در برج ٨٠٠١ که با ١٢١ متر ارتفاع یکی از بلندترین برجهای پتروشیمی است، بامداد (پنجشنبه، ١٧ تیرماه) تقریبا بطور کامل مهار شد این برج بلندترین برج فلزی خاورمیانه به ارتفاع ١٢١ متر به وزن ١٥٠٥ تن و قطر ٨ متر است. این برج سال ٧٨ از سوی شرکت توسعه شبکه های صنعتی ایران و با استفاده از جرثقیل ١٢٠٠ تنی نصب شد.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید