آتش سوزی بوعلی تاثیری در سودآوری هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 358065
تاریخ انتشار: 20 تیر 1395 - 01:39
مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس با اشاره به حضور کنسرسیومی از ۱۱ شرکت بیمه در آتش‌ سوزی پتروشیمی بوعلی سینا، گفت: این رویداد تاثیری در EPS هلدینگ خلیج فارس ندارد.

اتاق خبر: عادل نژاد سلیم درباره آخرین وضعیت آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی سینا، گفت: همانطوری که پیشتر اعلام شده بود، مهار آتش مخزن ساعت ۲ بامداد صبح امروز به اتمام رسید و طبق پیش بینی ها انتظار می رود تا ۳ هفته دیگر خط تولید این زیرمجموعه به وضعیت عادی برگردد.

وی درباره بیمه این شرکت و خسارت های وارده هم توضیح داد: در این شرکت، کنسرسیومی از ۱۱ شرکت بیمه ایی اقدام به بیمه کرده اند که شامل شرکت های بیمه ایران، البرز، دانا ،آسیا، میهن، کارآفرین، سامان، دی، ، پارسیان، ملت،  و ایران معین هستند و رهبری این کنسرسیوم را بیمه ایران به عهده دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه میزان خسارت های وارده بعد از بررسی های لازم مشخص و اعلام خواهد شد، درباره اثر این حادثه بر سود هر سهم هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس هم به بورس پرس گفت: این رویداد هیچ تاثیری در EPS اعلامی و ۸۶۶ ریالی هر سهم خلیج فارس ندارد. چرا محصول تولیدی پتروشیمی بوعلی سینا از قبل هم سودآور نبوده و صرفا جهت تامین نیازهای داخلی فعال بود.

نژاد سلیم ادامه داد: در این رابطه توضیحاتی در کدال منتشر خواهد شد و سازمان بورس درباره توقف یا عدم توقف نماد  فارس تصمیم گیری خواهد کرد.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید