رشد مصرف بنزین از یک درصد فراتر نرفت | اتاق خبر
کد خبر: 358070
تاریخ انتشار: 20 تیر 1395 - 02:40
معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش اعلام کرد: رشد مصرف بنزین در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، تنها یک درصد بوده است.

اتاق خبر: عباس کاظمی با بیان این مطلب گفت: رشد مصرف بنزین در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال در حالی یک درصد بوده که در این مدت، هشت درصد به تعداد خودروهای ناوگان حمل و نقل کشور افزوده شده است.

به گفته وی، رشد یک درصدی مصرف بنزین در این دوره، نشان از کاهش مصرف این فرآورده در کشور دارد.

مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، به تراز منفی قاچاق بنزین در مرزها اشاره کرد و افزود: تک نرخی شدن و منطقی شدن قیمت بنزین به مهار قاچاق، کاهش مصرف و شفاف‌سازی انجامیده است.

در ادامه این گفتگو، کاظمی در واکنش به موضوع احتمال برگشت مصوبه بنزین به مجلس برای اصلاح که طی روزهای اخیر از سوی وزیر نفت اعلام شد، این اقدام را مثبت ارزیابی کرد و با بیان این‌‌که دولت پیشنهاددهنده دونرخی شدن بنزین نبوده است، گفت: این مصوبه، هفته آخر فعالیت مجلس قبلی به تصویب رسید که اجرای آن از دید ما با توجه به شرایط کنونی مصرف و تک نرخی بودن بنزین دچار اشکال بود.

وی خاطرنشان کرد: عرضه بنزین تک نرخی از نظر تسویه حسابهای مالی بسیار شفاف و روشن است و قطعا دو نرخی بودن در هر کالایی فسادآور خواهد بود.

مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران اظهار امیدواری کرد که این مصوبه با برگشت به  مجلس مورد اصلاح و بازبینی قرار گیرد و نمایندگان با توجه به آثار مثبت تک نرخی شدن بنزین تصمیم‌گیری کنند.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید