سرمایه گذاری 7500 میلیارد ریالی بخش خصوصی در بندر امیرآباد مازندران | اتاق خبر
کد خبر: 358089
تاریخ انتشار: 20 تیر 1395 - 04:57
مدیربندرو منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد بهشهردرشرق مازندران گفت که در دولت تدبیر و امید هفت هزار و 500 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی در این بندر و منطقه ویژه اقتصادی جذب شد.

اتاق خبر:علی خدمتگزار روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: درمجموع بخش خصوصی تاکنون 10 هزار میلیارد ریال در بندرآمیرباد سرمایه گذاری کرد که 75 درصد آن در دوره دولت یازدهم بوده استک
به گفته وی این سرمایه گذاری ها در ساخت انبار ذخیره روغن، سیلو گندم، کارخانه کاغذ سازی، کارخانه فولاد، تجهیزات عملیات تخلیه و بارگیری و سایر زیرساخت های مورد نیاز بوده است.
خدمتگزار گفت: هم اکنون کارخانه کاغذ ، کارخانه فولاد ، سیلو36 هزارتنی و مخازن پنج هزار تنی روغن خوراکی با سرمایه گذاری بخش خصوصی آماده بهره برداری است.
بندرامیرآباد با مساحت یک هزارهکتاربه عنوان بزرگترین بندرشمال کشوردرحاشیه شرقی دریای خزردر شهرستان بهشهر مازندران واقع است .
این بندر به خاطر برخورداری از شبکه ریلی 16 کیلومتری داخلی و قرارگیری درکریدور شمال- جنوب ، بندرگاه راهبردی از لحاظ اقتصادی است به گونه ای که بیشترین حجم صادرات دریایی شمال کشور مربوط به این بندر است.
درسال گذشته حدود 435 میلیون دلار کالا از مازندران به خارج کشور صادر شد که نیمی از صادرات غیرنفتی این استان در این مدت از بندرامیرآباد به روسیه و کشورهای آسیای میانه صادر شد.
موقعیت راهبردی بندرامیرآباد واستقبال سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در این گذرگاه اقتصادی در سال های اخیر باعث شد تا طرح افزایش دو برابری مساحت بندر به دوهزارهکتار کلید زده شد.

منبع:ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید