جست و جوی مقر مرکزی فولکس واگن برای یافتن بمب | اتاق خبر
کد خبر: 358096
تاریخ انتشار: 20 تیر 1395 - 05:50
مقر مرکزی فولکس واگن روز جمعه پس از اینکه کارگران ساخت و ساز نشانه هایی از وجود بمبهای عمل نکرده مربوط به زمان جنگ جهانی دوم یافتند، از سوی کارشناسان مواد منفجره جست‌وجو شد.

اتاق خبر: به گفته مقامات شهر وولفسبورگ، کارگران ساخت و ساز ماه گذشته در چهار نقطه از کارخانه بزرگ فولکس واگن در وولفسبورگ قطعات فلزی پیدا کرده بودند.

اگر جست‌وجوی کارشناسان مواد منفجره ایالت ساکسونی سفلی به یافتن بمبهای عمل نکرده منتهی شود، مقامات روز یکشنبه افراد حاضر در منطقه ساندکمپ کارخانه فولکس واگن را که به حدود ۷۰۰ نفر می رسند تخلیه خواهند کرد.

بسیاری از بمبهای عمل نکرده زمان جنگ جهانی دوم طی سالیان اخیر در محل کارخانه فولکس واگن کشف شده اند اما فناوری پیشرفته کشف و خنثی کردن آنها را آسان‌تر کرده است.

کارخانه خودروسازی وولفسبورگ فولکس واگن در شهر کوچکی که حدود ۱۲۵ هزار نفر جمعیت دارد، حدود ۶۰ هزار نفر را بکار گرفته است. این کارخانه که مساحت آن سه برابر موناکو است، سال گذشته ۸۱۵ هزار خودرو تولید کرد.

سخنگوی فولکس واگن احتمال تاثیر تخلیه کارکنان بر تولید را کم اهمیت شمرد و گفت: فولکس واگن معمولا روزهای یکشنبه شیفت تولید ندارد و فعالیتهای کارخانه از زمانی که کارکنان به تعطیلات تابستانی سه هفته ای رفته اند، کمتر شده است.

بر اساس گزارش رویترز، کارخانه وولفسبورگ در زمانهای اوج تولید ۳۸۰۰ خودروی گلف، تیگوان و توران در روز تولید می کند.

این کارخانه در زمان رژیم نازی در سال ۱۹۳۸ ساخته شد تا خودروهای سفارش آدولف هیلتر را مونتاژ کند. اما به جای اینکه خودروهای سواری تولید کند در زمان جنگ جهانی دوم به کارخانه تولید خودروهای نظامی شبیه جیپ و همچنین تولید قطعات هواپیما و تعمیر هواپیماهای جنگی که در آتش هوایی نیروهای متفین آسیب دیده بودند تبدیل شد.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید