نمی‌توانیم از توریست‌های المپیک محافظت کنیم | اتاق خبر
کد خبر: 358120
تاریخ انتشار: 20 تیر 1395 - 08:22
پلیس برزیل:
نگرانی‌های امنیتی در یک ماه باقی‌ مانده به بازی‌های المپیک آن چنان افزایش یافته است که پلیس برزیل نیز با اعتراف به این مساله تاکید کرد نمی‌تواند امنیت توریست‌ها را تضمین کند.

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا، خشونت‌های خیابانی در برزیل در حال افزایش است و پلیس و دولت برزیل بر سر مسائلی همچون شرایط کاری و بودجه دچار مشکل شدند.

CNN در گزارشی اعلام کرده است پلیس برزیل به صورت شفاف به توریست‌ها پیام داده که نمی‌تواند از آنها حفاظت کند. برزیل جزو کشورهای است که بالاترین آمار قتل را دارد. طبق این گزارش، سازمان عفو بین‌الملل افرادی که در مناطق آسیب پذیر ریو زندگی می‌کنند، با این بحران مواجه هستند. اخیرا بودجه پلیس و حقوق‌ها کمتر از گذشته شدند که باعث خشم و اعتراض نیروهای امنیتی شده است.

طبق گزارشAP  نیروهای امنیتی آنقدر با مشکل کمبود بودجه مواجه هستند که برای خرید خودکار و لوازم بهداشتی تقاضای کمک می‌کنند. چندی پیش نیز ماموران پلیس به نشانه اعتراض در فرودگاه ریو تابلوهای «به جهنم خوش آمدید» را در دست گرفتند.

با وجود همه اینها، مسئولان برزیلی معتقدند که بازی‌ها به خوبی برگزار می‌شوند و در زمان برگزاری بازی‌ها نیز هزاران نیروی امنیتی در شهر حضور خواهند داشت.

انتهای‌ پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید