ابراهیم غالی؛ دبیرکل جدید جبهه پولیساریو | اتاق خبر
کد خبر: 358215
تاریخ انتشار: 20 تیر 1395 - 19:57
جبهه پولیساریو در کنگره فوق العاده خود که روز شنبه در منطقه «الداخله» در جنوب غرب الجزایر برگزار شد، ابراهیم غالی را به عنوان دبیرکل خود برگزید.

اتاق خبر: ابراهیم غالی(67 ساله) جانشین محمد عبدالعزیر دبیرکل سابق جبهه پولیساریو شد که ماه مه بر اثر ابتلا به سرطان درگذشت.
وی با رای نزدیک به دو هزار و 300 نماینده که در کنگره پولیساریو در اردوگاه های پناهندگان صحرا در منطقه «تندوف» در جنوب غرب الجزایر گرد آمده بودند، به عنوان دبیرکل جبهه پولیساریو و رییس جمهوری عربی دموکراتیک صحرا انتخاب شد.
محمد عبدالعزیر رهبر قبلی پولیساریو از سال 1976 دبیر کل این جبهه بود.
ابراهیم غالی رییس جدید جبهه پولیساریو، جزو بنیانگذار این جبهه در سال 1973 بوده و نمایندگی این جبهه را در اسپانیا و الجزایر بر عهده داشته است.
طرح سازمان ملل برای برگزاری همه پرسی در خصوص تعیین سرنوشت صحرای غربی از سال 1992 به دلیل مخالفت مغرب، به تعویق افتاده است.
بر اساس این گزارش پولیساریو از 40 سال پیش تاکنون، برای استقلال صحرای غربی مبارزه می کند.
پولیساریو، سازمانی سیاسی- نظامی متشکل از مردم صحرای غربی در شمال غربی آفریقا است، که برای استقلال این ناحیه مبارزه می کند.
مناقشه بر سر این منطقه خشک و بیابانی که در گوشه شمال غربی آفریقا قرار دارد، از زمانی که مغرب به دنبال عقب نشینی اسپانیا، یک قدرت استعماری از منطقه، اکثر نواحی آن را در سال 1975 به تصرف خود درآورد، تشدید شده است.
جبهه پولیساریو که می گوید این سرزمین متعلق به صحراوی های بومی است، به یک جنگ چریکی علیه مغرب دست زد تا اینکه یک آتش بس تحت میانجیگری سازمان در سال 1991 میان دو طرف منعقد شد؛ اما این مناقشه کماکان حل نشده و دو طرف از آن زمان تاکنون در مذاکرات به بن بست رسیده اند.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید